چهارشنبه 30th اکتبر 2019 , ساعت: 10:10کد مطلب : 114803 نسخه قابل چاپ

اعظم‌ طالقانی به دیار حق شتافت

خانم اعظم طالقانی عضو شورای فعالان ملی مذهبی، دبیر کل جامعه زنان انقلاب اسلامی و فرزند آیت الله طالقانی دارفانی را وادع گفت. این فعال حقوق زنان که سالهای متوالی برای احقاق حقوق بنیادین ملت ایران در برابر استبداد دینی مبارزه کرد چند روز پیش به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شده بود. خانم طالقانی چهارشنبه شب به دیار حق شتافت. اعظم طالقانی که سابقه مبارزه با استبداد شاهنشاهی را در کارنامه خود دارد پس از انقلاب پنجاه و هفت، همگام با نیروهای ملی مذهبی سالهای طولانی در مقام منتقد رویکرد نظام جمهوری اسلامی از حقوق مردم به خصوص حق مشارکت فعالانه زنان در عرصه عمومی و ساختار قدرت دفاع کرد. وی به تاسی از پدر خویش، لحظه ای بازنشستگی از فعالیت سیاسی را نپذیرفت و تا آخرین روزهای قبل از بیماری در قامت منتقد سیاست های نظام جمهوری اسلامی ظاهر شد.
اعظم طالقانی بارها در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد ولی هر بار توسط شورای نگهبان به بهانه زن بودن رد صلاحیت شد. وی هدف از ثبت نام های مکرر خود را به چالش کشیدن شورای نگهبان در تفسیر کلمه رجال عنوان کرده بود. سایت ملی مذهبی در گذشت این فعال مدنی سیاسی مبارز را به خاندان آیت الله طالقانی، خانواده ملی مذهبی، همه کنشگران سیاسی و مدنی تسلیت گفته و برای روح آن سفر کرده از خدای متعال علو درجات را خواستار است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.