پنج شنبه ۱۹ام اسفند ۱۳۹۵ , ساعت: ۰۳:۱۲کد مطلب : 102235 نسخه قابل چاپ

جدیدترین کتاب سعید مدنی با موضوع زنان منتشر شد

کتاب  زنان در جهان و ایران اثر جونی سیگر و سعید مدنی قهفرخی عضو شورای فعالان ملی مذهبی  وارد بازار نشر شده است.

به گزارش سایت ملی مذهبی انتشارت روزنه در این مورد توضیح داده است:«جونی سیگر، نویسنده بخش جهان این کتاب از شخصیت‌های شناخته‌شده بین‌المللی در زمینه امور زنان و مشاور سازمان ملل در این زمینه است. او با ابتکار خود در ارائه وضعیت زنان در جهان به شکل فشرده و در قالب نقشه‌های متعدد و اطلس‌وار مطالبی را که عرضه‌شان در حالت عادی شاید بیش از هزار صفحه حجم می‌برد به صورت گویا و خلاصه عرضه کرده است.
اما در میان انبوه این داده‌ها وضعیت کشور ما چگونه است؟ با توجه به خودآگاهی روزافزونی که در میان زنان ایرانی نسبت به وضعیتشان در حال شکل‌گلیری است ارائه شاخص‌های وضعیت زنان در جهان تنها وقتی کامل و راهگشا خواهد بود که با معادل مفصل‌تر همان شاخص‌ها در ایران همراه شود تا درک و شناخت جامع‌تری از وضعیت کشورمان به دست آید. این مهمی است که دکتر سعید مدنی، پژوهشگر مسایل اجتماعی و جرم شناس، براساس فصول و بخش‌های کتاب، اما به عنوان تالیفی مستقل بر عهده گرفته و در ادامه ترجمه فارسی کتاب جونی سیگر ارائه کرده است.
فرایند شکل‌گیری مطالبات زنان در ایران غالبا با مطالبات عمومی برای دموکراسی و عدالت هم‌راستا بوده، در عین حال به شکلی انکارناپذیر روند رو به رشد خود را دارد و از ارتقای کیفی و کمی برخوردار است. طی دهه‌های پس از انقلاب با وجود گسترش حضور زنان در جامعه و موفقیت‌های متعدد آنان در تحصیلات، هنوز موانع و محدودیت‌های بسیاری در کسب حقوق برابر و عادلانه آنان مشاهده می‌شود. کتاب حاضر – در کنار ده‌ها کتاب و مطالعه دیگر درخصوص وضعیت زنان – گامی است به سوی کاهش نقطه ضعف مورد اشاره و حل نسبی آن.»

این کتاب برای نخستین بار منتشر شده ، تعداد صفحات آن ۱۹۶ و قیمت آن ۴۰ هزار تومان است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.