بایگانی برای :خوراک متنی این بخش مقالات ، مهمان ، صدگل

شنبه ۲۸ام بهمن ۱۳۹۶ دلنوشته رقیه زارع پور برای روئین عطوفت

باز بهمن، باز دیوار بلند اوین

با خودم فکر می کنم شاید حبس در بند اوین با سرشت روئین عجین شده است!!؟؟ ۴ سال در دهه ۶۰ و ۵ سال در دهه۹۰!!!

جمعه ۲۷ام بهمن ۱۳۹۶

ظهور دوباره احمدی نژاد

احمدی نژاد موقعیت را برای ظهور دوبارۀ خود اما این بار از موضع و جهت و خاستگاهی کاملاً متفاوت از گذشته مناسب می بیند. نمی خواهم بگویم که او موفق می شود؛ اما این را هم نباید از یاد برد که شرایط کشور زمینه ساز بروز و ظهور افرادی چون اوست.

پنج شنبه ۲۶ام بهمن ۱۳۹۶

بیانیه ۱۵ نفری و فشار به روحانی

همین بیانیه ۱۵ نفر درست در شرایطی داده شد که روحانی روز قبل از همه پرسی در لوای قانون اساسی را مطرح کرده بود. این بیانیه ابزاری برای فشار به موضع روحانی هم شد.در مصاحبه برخی از امضا کنندگان بیانیه که هم سوی هم با هم ندارند روحانی هم بیشتر مورد حمله قرار گرفت تا نشان دهند که بیانیه ۱۵ نفر با روحانی هماهنگ نبوده است.

پنج شنبه ۲۶ام بهمن ۱۳۹۶

آخرین روزهای زندان

راستش تو این چند روز اخیر خیلی سعی کردم راهی برای جمع‌بندی و بازنمایی کردن کلیت تجربه زندانم پیدا کنم و متن درخور و مناسبی براش بنویسم اما خب، در توانم نبود. شاید تنها جمله‌ای که به ذهنم رسید و باهاش کمترین مشکل رو داشتم این بود: ما تلاش کردیم زندگی کنیم و زمان هم گذشت.

چهارشنبه ۲۵ام بهمن ۱۳۹۶

سوال سیاسی جواب حقوقی ندارد

چهارشنبه ۲۵ام بهمن ۱۳۹۶

پشت این هول‌آور تاریک آفتابی آشیان دارد

روز یکم آذرماه امسال در سالگرد قتل پدرومادرم، خانه‌ پر شده بود از «ما» که کیپ هم در حیاط و اتاق‌ها ایستاده بودند؛ اغلب‌شان جوانانی بودند که به هنگام وقوع قتل‌ها کودکی بیش نبوده‌اند. و آن روز در سکوت، با کنجکاوی و اشتیاق، فضای آن خانه، آن مکان یادآوری را تجربه می‌کردند، و حضورشان در حافظه و تاریخ آن مکان ثبت می‌شد. چیزی شبیه زلالی ادراک در فضا موج می‌زد. انگار از روزنه‌های زیر پوست این شهر جاری شده بودند تا برسند به آنجا، تا بگویند «ما» هستیم. و این حضور حاصل پایداری همه‌ی کسانی‌ست که در طی سال‌ها، در درون و بیرون کشور، بر حق یادآوری و دادخواهی جنایت‌های سیاسی ایستادگی کردند و بر توانمندی «ما»، که آن روز خود را نمود، افزودند.

دوشنبه ۲۳ام بهمن ۱۳۹۶

دکتر سیدامامی؛ قتل، نه خودکشی

دوشنبه ۲۳ام بهمن ۱۳۹۶

مگر آنکه خلافش ثابت شود

واقعيت اين است كه دستگاه قضايي بايد در شيوه مواجهه خود با متهمان، به ويژه چنين متهماني تجديدنظر اساسي كند. در درجه اول مواجهه دستگاه قضايي و دادستاني بايد كاملا شفاف و روشن باشد و اطلاع‌رساني لازم نيز صورت گيرد. در همان زمان اقدام هم اطلاع‌رساني شود. در درجه بعد، بايد مساله وكيل را يك‌بار براي هميشه حل كرد. اين بي‌معني است كه متهم نتواند از ابتدا وكيلي داشته باشد. با توجيه اينكه مسائل امنيتي است، نمي‌توان وكلا را از مسير بازپرسي و دادرسي حذف كرد.

شنبه ۲۱ام بهمن ۱۳۹۶

انگشت اشاره کروبی به مجتبی خامنه ای و رهبری نظام

شنبه ۲۱ام بهمن ۱۳۹۶

روحانی می خواهد دولت اپوزیسیون باشد یا دولت اقدام ؟

فیلتر کردن مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.