بایگانی برای :خوراک متنی این بخش مقالات ، مهمان ، صدگل

سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶

هم باریک ،هم ظریف

این نگاه دیگر به دنبال اقایی نیست که گناهش را ببخشد یا سفارشش کند به خدای تعالی.در این جا است که شحریان با امیر تتلو فرق دارد. داستان مذهب منبر است و مذهب تفکر و عرفان این دو گاه تلفیق می شوند و زمانی هم در برابر هم قرار می گیرند. اما نکته ظریف دیگر این است که تتلو تقصیری ندارد مشکل جای دیگری است.

دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶

ترازوی دانایی مردم

باید از مردم خواست که این شور و حرارت در این مقطع نماند و جاری به شکل جریان وار و سازمان یافته دنبال شود. اگر این سازمان یافتگی به شکل صنفی، حزبی و سیاسی نباشد طبعاً این پیروزی به دست نمی‌آید و این پیشرفت‌هایی که داشتیم در گذشته به خاطر اتحاد و حضوری بوده است که دایماً داشته‌اند و اگر مردم عقب نشسته‌اند یا بسنده کرده‌اند به شکل صوری این انتخابات پیشرفتی هم حاصل نشده است و طبعاً ما پسرفت‌هایی هم داشته‌ایم.

دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶

آقای روحانی اعتماد بالای اقلیت ها و اقوام را بی پاسخ نگذارید

برای مدیریت این دست از مباحث قومی هم در دولت آینده باید تدابیر فرهنگی و سیاسی مناسبی اندیشیده شود. در سال‌های گذشته برخی نشریات افراطی قوم‌گرا در حال تئوریزه‌کردن تجزیه‌طلبی و نفرت‌پراکنی علیه دیگر هم‌وطنان هستند؛ بی‌آنکه دستگاه فرهنگی، نظارتی جدی بر این روال داشته باشد.

یکشنبه ۳۱ام اردیبهشت ۱۳۹۶

حاجی فیروزم، چارسال یک روزم

می‌خواهم بگویم: دخترها، پسرها، شادمانی‌تان مبارک، چهره‌هاتان گلگون، جامه‌هاتان سبز، اما یادتان باشد که انتخابات تنها می‌تواند راه را اندکی هموار کند برای کارهای بزرگی که در پیش داریم، برای نهادینه شدنِ قانون به جای فتوا، برای پدید آوردنِ نهادهای مدنی و مردمی، برای ایجاد شهری و تمدنی که شایسته‌ی زندگی و زندگان باشد.

پنج شنبه ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۶

۲۴ ساعت قبل از انتخابات را بیدار باشیم

پنج شنبه ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۶

‎باز هم سیاست رأی در استان کردستان و رأی به دکتر حسن روحانی

نظری به تجارب دوو‌نیم دهه گذشته نشان می‌دهد احتمال بسیار کمی وجود دارد که آرای مردم استان کردستان به سبد اصولگرایان ریخته شود. سیاست رأی در استان کردستان می‌گوید باز می‌توان به رأی مردم به حسن روحانی امیدوار بود به‌ویژه که در چهار سال گذشته نیز نسبت به چهار سال پیش از آن در استان، تحولات مثبت زیادی قابل مشاهده است. کمتر نشانه‌ای را می‌توان یافت که نشانگر احتمال رأی اکثریت به نامزد اصولگرایان باشد؛ نظرسنجی‌ها هم از رأی بالای دکتر روحانی در کردستان حكايت دارد؛ هرچند گروهی از افراطی‌های خارج و داخل از توجه مردم به روحانی سخت آشفته هستند. جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶روز تجدید عهد ملت ایران به‌ویژه مردم کردستان با اعتدال و اصلاحات است. رأی به حسن روحانی استمرار حرکتی اصلاح‌طلبانه است که در نیمه راه خود چشم‌انتظار مشارکت حداکثری ملت ایران است.

پنج شنبه ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۶

پایان رئیسی: قبل و بعد از انتخابات تا همیشه …

نیروهای ارزشی واقعی خیلی زود نقد و عبور از آقای رئیسی را آغاز خواهند کرد... حتی قبل از پایان برگزاری انتخابات ... آقای رئیسی برای همیشه در سیاست ایران تمام شد ... ؛ ارزشی های واقعی به فردای خود و از آن مهمتر به «آبروی» خود خواهند اندیشید. تفاوت «جلیلی» و «رئیسی» امشب برای همه معلوم شد و البته هزینه های سنگین عبور از ارزشها. اصولگرایی به اصطلاح انقلابی متولد 1384، که مرز خود را با احمدی نژاد و اصولگرایی سنتی مشخص کرده و محور اصلی حمایت از آقای رئیسی را شکل می داد امشب به پایان راه خود رسید.اصولگراهای جوان از این به بعد خواهند آموخت، چیزهایی هست که از انتخابات مهم تر است. مرگ ارزشها امروز دیگر تهدید نیست، اتفاق افتاده است. انتخابات امروز برای آنها به پایان رسید. آنها باید به فردایی بیندیشند که با نقد امروز رئیسی آغاز خواهد شد وگرنه طوفان تتلو آنها را با خود خواهد برد.

چهارشنبه ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۶

پول قاچاق مواد مخدر برای کدام نامزد خرج شد؟

چهارشنبه ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۶

درباره انتخابات

سه شنبه ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۶

انتخابات و ادعای نماینده ولی فقیه در سپاه

فیلتر کردن مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.