بایگانی برای :خوراک متنی این بخش مقالات ، مهمان ، صدگل

سه شنبه ۴ام مهر ۱۳۹۶

فهم سیاسی از ملت 

دوشنبه ۳ام مهر ۱۳۹۶

رفراندوم در کردستان عراق

درکردستان ایران اقدامات جدی برای رفع تبعیض وهمبستگی ملی ودینی تقویت شود.ازادی های مصرح در قانون اساسی عملیاتی شود تا این قوم اریایی بیش از پیش احساس تعلق به ایران کند.

دوشنبه ۳ام مهر ۱۳۹۶

همه پیام های مستند هویدا

امروز هم نام بردن اول مقام معظم رهبری و بعد مردم ایران در مکالمات رسمی ایران متداول است روحانی و خاتمی و چنین سخن می گویند حتی اگر نخواهند. مشخص می شود که دولت وموقت تلاش می کرده است که اعدام کمتر و هویدا محاکمه علنی شود . آن هم در آن شرایط که همه قاطعیت می خواستند. یزدی از اعدام هویدا به وسیله غفاری می گوید و هم از این که هویدا را مراقبت بیشتری کرده است.

یکشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۶ مسیحیان دست راستی و پیروزی ترامپ

خیزش بنیاد گرایان

در انتخابات دوم دیگر ریگان نیازی به مسیحیان دست راستی نداشت. ضعف اقتصاد جبران شده و نیروی نظامی تقویت شده بود. و ریگان محبوب برای باردوم به آسانی انتخاب شد. ازاین روی بسیاری از صاحب نظران بر آن شدند که زمان مسیحیان دست راستی به سرآمده است. در حالی که سال های بعد نشان داد قدرت آنان، با همه فراز و نشیب هایش، رو به رشد بوده و در دوران حاضر به اوج خودرسیده است، به نحوی که این ایام که ترامپ از هر سو مورد حمله است پس از ماه ها تن به یک مصاحبه داده و آن باپت رابرتسون. پیر مرد ۸۷ ساله ای که از سران با نفوذ مسیحیون دست راستی است و مدعی معجزات فراوان.

شنبه ۱ام مهر ۱۳۹۶ سخنی با رهبران اقلیم کردستان

استقلال اقلیم؛ پیش‌بینی اسارتی جدید

مونه‌های عبدالکریم قاسم، حزب دموکرات کردستان و آنچه به دنبال قرارداد 1354 بر سر کردها آمد نمونه‌هایی است حاصل کار جمعی ستم‌دیدگانی که در شرایط دهشتناک رژیم شاه به سر می‌بردند و به سعادت مردم ایران به‌ویژه کردها می‌اندیشیدند. شاید نیاز باشد که بیشتر بر سر اولویت‌ها و مبانی تئوریک هر عملی اندیشه‌ورزی شود تا مبادا یک حزب مدعی کارگران در کنار تروریسم دولتی اسرائیل و محافظه‌کاران جدید امریکا، این سرمایه‌داران وحشی، ائتلافی تشکیل دهند. کما اینکه رهبران این حزب باید متوجه وضعیت اجتماعی و فرهنگی کردهای ایران باشند. به دلیل پیوستگی تاریخی ایرانیان، پیوندهای اجتماعی و فرهنگی عمیق و گسترده‌ای میان همه ایرانیان و به‌ویژه مردم کرد با دیگر نقاط ایران وجود دارد. کشاندن پای حزب پ.ک.ک به مسائل ایران، ضمن آنکه یک خطای استراتژیک است، زمینه رودررو قرارگرفتن مردم ایران به‌ویژه گروه زیادی از مردم کرد ایران را با حزب یادشده فراهم می‌آورد. اگر در کشورهای مجاور علیه کردها نسل‌کشی یا جنگ نژادی صورت گرفته، اما ایران همواره همراه این مردم بوده و حتی در اوج درگیری‌های منطقه‌ای، مردم ایران پذیرای آوارگان کرد بوده‌اند.

جمعه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۶

ترامپ علیه دموکراتیزاسیون در ایران

پنج شنبه ۳۰ام شهریور ۱۳۹۶

به یاد محمد نخشب بنیانگذار خداپرستان سوسیالیست

چهارشنبه ۲۹ام شهریور ۱۳۹۶

 ایران را برای حقوق بشر می خواهید یا حقوق بشر را برای ایران؟

ایران کلیت تجزیه ناپذیر است.مثل خانه ای است که ساکنانش در برابر موج های سهمگین طوفان در آن پناه گرفته اند. حقوق بشر و دموکراسی را می خواهیم که این خانه آبادتر شود. از ظرفیت اقوام ، مذاهب برای توسعه کشور استفاده شود. مردمی متکثر در سبک زندگی و عقیده اما متحّد حول محور ایرانیّت با رویکردی انسانگرایانه به ملیّت که "دیگری" را نه دشمن و مزاحم خود که نوع بشر می دانند. در نتیجه حقوق بشر و دموکراسی را می خواهیم این خانه شادتر شود، زیبا تر شود نه اینکه ویرانش کنیم.

دوشنبه ۲۷ام شهریور ۱۳۹۶

“جلوگیری از فاجعه منطقه ۲۲”

یکشنبه ۲۶ام شهریور ۱۳۹۶

آقای خوئینی ها انصاف انصاف

فیلتر کردن مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.