بایگانی برای :خوراک متنی این بخش مقالات ، مهمان ، صدگل

یکشنبه ۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷

پرسش هایی  از  بیانیه ” به سیاست خارجی مغایر با منافع ملی معترضیم”

تهیه کنندگان بیانیه چنین ادعایی را بدون هیچگونه منبع ومدرکی بیان می کنند.در آن زمان رژیم اسد نیازی به نیروی کمکی نداشت و خودش از عهده این برخوردها بر می آمد و این کار را کرد. این رژیم سالها پیش نشان داده بود که در سرکوب کم نمی آورد.

یکشنبه ۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷

آیا باید منتظر بناپارت باشیم!‎

شنبه ۱ام اردیبهشت ۱۳۹۷ نقدی بر بیانیه نه ملی مذهبی

ایران مقصر اصلی بحران سوریه نیست

در هر حال مقصر اصلی شرایط کنونی سوریه در وهله اول بشار اسد و گروه های اپوزیسیون سوریه و در مرحله بعد دولتهای خارجی و از جمله ایران هستند، احاله کل مسئولیت به ایران نه تنها عاری از حقیقت است بلکه سبب تسهیل کار ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو برای تحریم ایران و خدای نکرده حمله نظامی به کشور خواهد شد.

جمعه ۳۱ام فروردین ۱۳۹۷

چه بلایی بر سر کولبران آمده است؟

آن شور و شعفی که قبلاً بر گونه‌های این مردم نقش بسته بود چرا با آغاز سال به ماتم و سردی تبدیل شود؟ در این مناطق نه کشاورزی مکانیزه‌ای وجود دارد و نه کارخانه‌های که هزاران نفر را مشغول به کار نماید. مرزی است و جاذبه‌های گردشگری که یکی از آن‌ها دریاچه زریبار است که به فضل بی‌توجهی مسؤولین در چند سال آینده خشک خواهد شد و دومی مرز است که با این سیاست‌ها کم رونق و یا بسته خواهد شد.

پنج شنبه ۳۰ام فروردین ۱۳۹۷

آیا بی بی سی منتظری را حذف کرد؟

پنج شنبه ۳۰ام فروردین ۱۳۹۷

اسرائیل در اوج یا حضیض؟

با این وضع، چنانچه اسرئیل بخواهد در همین مسیرِ تأسیس نظام آپارتاید رسمی در برابر فلسطینی ها حرکت کند؛ به نظرم هیچکدام از یهودیان انسان دوست، ادامۀ زندگی در اسرائیل را تاب نیاورند و در حرکتی دسته جمعی از آنجا مهاجرت کنند. در آن صورت اسرائیل به خلاف ادعاهای پر طمطراق خود به عنوان کشوری دمکراتیک، عملاً به صورت لانه ای برای نیروهای افراطی و زیاده خواه با دولتی متشکل از مشتی گانگستر در می آید؛ گانگسترهایی همچون خانم شیکید و نفتالی بنت و بسیاری از رهبران لیکود و بیتینو و غیره!

چهارشنبه ۲۹ام فروردین ۱۳۹۷

جنگ‌طلبان آمریکایی و سعودی بیخ گوش ملی- مذهبی‌ها

ا این حال بیانیه‌ای که‌ قرار است تا «بیم‌دهنده» باشد، مشخص نیست که براساس چه نیاز و اتفاق «جدیدی» منتشر شده است؛ بیانیه‌ای که نه راهی به درون واقعیت‌ها می‌گشاید و نه کمکی به رفع بحران و حل مسأله ایران می‌کند.

چهارشنبه ۲۹ام فروردین ۱۳۹۷

«احمدی‌نژادی‌ها»؛ باند یا جریان؟

سه شنبه ۲۸ام فروردین ۱۳۹۷

ایران هم مانند سوریه پدافند هوایی ندارد

یکشنبه ۲۶ام فروردین ۱۳۹۷

فرود و فراز تفکر بازرگان

فیلتر کردن مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.