دوشنبه 2nd مارس 2015 , ساعت: 05:03کد مطلب : 74920 نسخه قابل چاپ

تلاش سپاه برای ناامن کردن فیس بوک!

مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری سپاه پاسداران ایران اعلام کرد تصمیم گرفته “تبلیغات فیس بوک مبنی بر امن بودن فعالیت‌های سازمان‌یافته در آن” را باطل کند تا “ناامنی فیس‌بوک برای اقدام ضدامنیت اخلاقی و تولیدکنندگان محتوای غیر اخلاقی نشان داده شود”.

به گزارش بی بی سی مرکز جرایم سایبری سپاه با صدور بیانیه ای در روز یکشنبه ۱۱ اسفند مدعی شد که اجرای پروژه ای به نام “عنکبوت” در فیس‌بوک، منجر به “اشراف روی حدود ۸ میلیون لایک (کاربران و فعالیت‌هایشان) در صفحات مختلف شده است”.

یک ماه پیش، مرکز سایبری سپاه برای نخستین بار با اشاره به پی گیری “پروژه عنکبوت”، هدف این پروژه را “ناامن‌سازی شبکه‌های اجتماعی غربی برای تولیدکنندگان محتوای غیراخلاقی، مبتذل و مستهجن” معرفی کرد.

این مرکز در بیانیه ماه گذشته، همچنین با خبر دادن از دستگیری چند کاربر فیسبوک که به “ترویج فساد” می‌پرداخته اند اعلام کرد که به زودی اطلاعات بیشتری را در این باره به همراه اعترافات بازداشت‌شدگان منتشر خواهد کرد.

بیانیه امروز مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری سپاه، با اشاره به دو نفر که “م.ی” و “ع.ر” معرفی شده اند و متهم کردن آنها به انجام فعالیت مغایر اخلاق بر روی فیس بوک، اعلام کرده که “نام و اطلاعات بقیه متهمان به دلایل اطلاعاتی نزد این مرکز محفوظ مانده و جزئیات بخش‌های دیگر پروژه طی بیانیه‌های آتی به اطلاع عموم مردم عزیز و انقلابی ایران خواهد رسید”.

مرکز سایبری سپاه اعلام کرده که آماده دریافت ‘گزارش‌های مردمی و معرفی مدیران و عناصر مرتبط با سرویس‌های جاسوسی و ضدانقلاب است که در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص فیس‌بوک، در حال جذب و ارتباط با کاربران فعال داخلی و رسانه‌ای هستند’

بیانیه، همچنین وعده داده که مرکز سایبری سپاه طی ۲ ماه آینده پروژه دیگری را در شبکه‌های اینستاگرام، وایبر و واتس‌اپ اجرایی خواهد کرد.

این مرکز افزوده که آماده دریافت “گزارش‌های مردمی و معرفی مدیران و عناصر مرتبط با سرویس‌های جاسوسی و ضدانقلاب” است که در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص فیس‌بوک، “در حال جذب و ارتباط با کاربران فعال داخلی و رسانه‌ای هستند”.

در بخش دیگری از بیانیه امروز، مدیران شرکت فیس بوک متهم شده اند که با “تلاش بی‌وقفه برای رمزنگاری پیچیده محتواهای منتشره و مخفی‌سازی هویت مجرمین امنیتی و مخربین هویت ایرانی و اسلامی” می کوشند تا “به آنچه آزادی اطلاعات نامیده می‌شود و کمک به آزادی‌های سیاسی مورد نظر آمریکا جامه عمل بپوشاند”.

اگرچه در ایران “پلیس فتا” مسئولیت پیگیری و برخورد با جرایم آنلاین را بر عهده دارد، سپاه پاسداران در موارد متعدد با کاربران اینترنت و کاربران شبکه های اجتماعی برخورد کرده است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.