یکشنبه 13th ژانویه 2013 , ساعت: 05:01کد مطلب : 34139 نسخه قابل چاپ
قلب واقعیت یا بی خبری آقای یونسی

پاسخ فرزند آیت اله ربانی املشی به وزیر اسبق اطلاعات

زهرا ربانی املشی در پاسخ به سخنان آقای یونسی وزیراسبق اطلاعات در رابطه با آیت الله ربانی املشی نامه ای سرگشاده نوشته است.

متن کامل این نامه که نسخه ای از آن به سایت ملی- مذهبی رسیده ، به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای یونسی وزیر اسبق اطلاعات

با سلام؛ در مصاحبه جنابعالی با سایت جماران در تاریخ ۱۵دیماه۱۳۹۱ که انعکاس وسیعی در روزنامه ها و سایت های اینترنتی داشت، متاسفانه مطلب خلاف واقعی به مرحوم پدرم، آیت الله ربانی املشی نسبت داده اید.

از شما انتظار میرود که به تبعیت از دستور صریح قرآن مجید از موضوعاتی که اطلاع کافی ندارید پیروی نکنید، در باره¬ی آنها نگویید و به آنها استناد نکنید “ولا تقف ما لیس لک به علم ان السّمع و البصر و الفواد کل اولئک کان عنه مسئولا”. این امر در موضوعات تاریخی و در مورد افرادی که در قید حیات نیستند تا از خود دفاع کنند، اهمیتی دوچندان دارد به ویژه آنکه مطلعین هم معذوراتی برای پاسخگویی کامل داشته باشند.

من به هیچ وجه میل نداشتم در این شرایط وارد این موضوع شوم؛ ولی پاسخ ندادن به مطلب شما ممکن است دلیلی بر صحت آن اظهارات قلمداد شود. بنابراین به طور خلاصه در رد مطلب شما فقط به سه مورد ازبین صحبت¬های شما اشاره می¬کنم:

۱٫ مرحوم پدرم قبل ازبرکناری، با وجود تلاش فراوانی که برای ملاقات با امام خمینی کردند تا با بیان واقعیت¬ها مانع اتفاقات ناخوشایند بعدی شوند، متاسفانه نتوانستند وقت ملاقات بگیرند. حتی نامه مختصری را هم که به توصیه بعضی از دوستان جهت اتمام حجت و رفع تکلیف نوشته بودند و توسط یکی از دوستان خود، که اکنون عضو فقهای شورای نگهبان است، نتوانستند به امام برسانند؛ ولی جالب است بدانید که در اولین ملاقات بعداز برکناری که به دعوت امام انجام شد، امام خمینی از ایشان با این جمله طلب حلالیت کردند: “مرا ببخش، نگذار این مطلب به قیامت بیفتد، من از آتش جهنم میترسم”. حتی جناب آقای قرائتی در سیمای جمهوری اسلامی این مطلب را چند بار نقل کردند و این نتیجه اخلاقی را گرفتند که هرکسی در هر موقعیتی هست باید آنقدر شهامت داشته باشد که شجاعانه عذرخواهی کند.

۲٫ مسئله دیگر اینکه اگر چنانچه تخلفی هم از ناحیه دادستان کل کشور صورت گرفته بود، پس چرا علاوه بر ایشان دو عضو دیگر شورای عالی قضایی حضرات آیات محمد مؤمن و جوادی آملی نیز از کار بر کنار شدند و شورای عالی قضایی با اعضای جدیدی جایگزین گردیدند؟ خواهش میکنم نفرمایید که آنان استعفا دادند؛ چون خواهم گفت که استعفا ندادند، بلکه روزنامه های آن زمان به دروغ نوشتند که امام خمینی با استعفای آنان موافقت فرمودند. البته با کوشش و اصرار مرحوم آیت الله توسلی پس از دو هفته از برکناری، نامه استعفای آیت الله جوادی آملی و پس از دو ماه نامه استعفای آیت الله مومن گرفته شد. ولی مرحوم پدرم هیچگاه حاضر نشد چنین استعفایی بنویسد.

۳٫ در ضمن ناگفته نماند که آیت الله ربانی املشی، شخصی که شما متخلفش خواندید، فقط چند روز پس از برکناری از دادستانی، از ناحیه امام به عضویت فقهای شورای نگهبان، که اجتهاد و عدالت شرط آن بود، منصوب شدند و امام خمینی در حکم ایشان نوشتند: “با تقدیر و تشکر از زحمات شما در مقام دادستانی کل کشور و همچنین در شورای عالی قضایی و از آنجا که جنابعالی مورد وثوق و اطمینان می باشید…”

جناب آقای یونسی؛ مطالب شما در سطح وسیعی در روزنامه ها و سایت ها پخش شد. من نیز در حد امکانات خود و رعایت برخی مصلحت ها از پدر مظلومم دفاع میکنم و فعلاً به این کوتاه جواب اکتفا می کنم. در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

زهرا ربانی املشی

۲۴/۱۰/۱۳۹۱

 


  1. شیرازی

    خواهر عزیز ضمن آرزوی رحمت واسعه برای مرحوم پدرتان خودتان خوب میدانید که این اراذل درشب ششم تولد سقشان را با دروغ برداشته و روی آن ها را با آب مرده شوی خانه شسته اند نمونه اش رهبر و ولی امر آنها میباشد که بزرگترین دروغها را چندی پیش در مورد انتخابات بیان کرد .وقتی او چنین باشد از سایرین چه توقع ؟ هیچ حرفی هم در گوش آنها فرو نمیرود چون شیاطین در گوش آنها بول کرده اند

  2. محمود

    خوب شد که اقای خمینی از آتش جهنم می ترسید . اگر خلف صالح ایشان که از هیـــــــچ چیز نمیترسد ، موقعیت و مقبولیت خمینی را داشت ، چـــه میشد . واقعا چه میشد ؟ کل ایران تبدیل به خاوران میشد . تاجگذاری میشد و وجود خدا هم رسما انکار میشد ، هر چند که در عمل انکار شده است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.