دوشنبه 16th جولای 2012 , ساعت: 04:07کد مطلب : 16640 نسخه قابل چاپ
با شروع فصل گرما اعلام موجودیت کرد:

کمپین نه به حجاب اجباری

با آغاز فصل گرما بار دیگر مسئله حجاب و نوع پوشش زنان یکی از مهمترین دغدغه های حکومت قرار گرفته است. در پی تداوم و تشدید این فشارها کمپین “نه به حجاب اجباری” با شعار “حجاب اختیاری ،حق زن ایرانی” شروع به کار کرده است.

در اعلامیه اعلام موجودیت وآغاز فعالیت این کمپین که نسخه ای از آن در اختیار ملی-مذهبی قرار گرفته آمده است : “جمهوری اسلامی از آغاز پیروزی‌اش، اندک اندک گستره‌ی سیطره‌ی خود را بر تمامی شئونات زندگی فردی و اجتماعی شهروندان ایرانی اعمال کرده است.حق انتخاب سبْک زندگی و از جمله انتخاب آزادانه‌ی نوع و شکل پوشش هیچ‌گاه از این سلطه مصون نمانده است؛ و در این میان زنان و دختران متحمل ظلمی مضاعف شده‌اند.

حجاب اجباری و اعمال آن توسط حاکمیت، زنان را از حقوق حقّه‌ی خود محروم ساخت. حکومت با صرف هزینه‌های مادی و معنوی بسیار و نشاندن داروغه‌های سیّار بر کوی و برزن راه بر زن بست و با بزن و ببند تلاش کرد تا آن‌ها یا خود را بر اساس موازین و معیارهای تنگ و کور نظام هماهنگ کنند و یا طعم تلخ محرومیت و آزار را بچشند. در این میان هر چند حکومت هم‌واره با پایداری و نافرمانی زنان ایران مواجه بوده است اما تجربه نیاندوخته است و هر ساله با آغاز فصل گرما بیش از پیش بر سختگیری‌های بی منطق خود افزوده است.”

سحر رضازاده سخنگوی کمپین در خصوص شکل گیری ایده این کمپین گفته است ” ایده این کمپین توسط “گروه دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال دانشگاههای ایران” مطرح گردید و بعد از آن با صحبتهایی که با دیگر صاحب نظران و فعالین سیاسی و فعالین زنان انجام شد ،طیف قابل توجه ای حمایت خود را از این جریان با ارسال عکس های خود و انجام گفتگو با این کمپین ابراز داشتند”.

وی در خصوص پافشاری جمهوری اسلامی در خصوص حجاب اجباری که حتی در شریعت به آن اصراری نیست گفته است :”جمهوری اسلامی خط قرمزهای ایدئولوژیکی دارد،که این خط قرمزهای ایدئولوژیک هویت جمهوری اسلامی را می سازند که یکی از آنان اجباری بودن حجاب است. ”

این کمپین آدرس فیس بوک خود را چنین اعلام کرده است: https://www.facebook.com/na.be.hejab.ejbari

 


حوزه :
برچسب ها :
 1. اصغر

  اکر رضا شاه با بر داشتن اجبارى جادر موفق بو د سید على … هم میتواند اجبارا جادر به سرخانمها کند

 2. علی

  دوست عزیز اگر در تاریخ ، رضا شاه اشتباهی را انجام داد دلیل بر ]ن نیست که امروز نیز همان اشتباه به نوعی دیگر تکرار شود .

 3. Hale

  ما نه رضا خان میخوایم نه خامنه ای …

 4. Reza

  Na bayad hejab ejbari bashe
  marg bar diktator

 5. atash azar

  با حجاب اجباری صددرصد مخالفم

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.