شنبه 27th جولای 2013 , ساعت: 05:07کد مطلب : 48373 نسخه قابل چاپ
احمدی مقدم:

سال ۸۸ بر اثر فشارهای وارد شده استعفا دادم/ همه از ما انتقاد و سئوال می کردند

فرمانده پلیس اعلام کرد سال ۱۳۸۸ به خاطر فشار‌های فراوان به پلیس بر سر قربانیان اعتراض‌ها دچار «نا‌امیدی» شده٬ کار را به خدا سپرده و درخواست کناره‌گیری کرده بود.

به گزارش دیگربان  احمدی‌‌مقدم این مطالب را روز جمعه (چهارم امرداد) در برنامه تلویزیونی «شناسنامه» بیان کرده است.

وی گفته بر اثر افزایش انتقاد‌ها و اعتراض‌ها از عملکرد پلیس در سال ۸۸ و حادثه بازداشتگاه کهریزک در نامه‌ای از آقای خامنه‌ای خواستار کناره‌گیری از مقام خود برای خواباندن «غائله» شده بود.

احمدی‌مقدم افزوده در این نامه نوشته بود: «دوستان ما طوری از موضوع کهریزک متاثر شده‌اند که اصل دارند اصل داستان را فراموش می‌کنند. یعنی کسانی که فتنه را به راه انداخته‌اند.»

این فرمانده پلیس در ادامه این گفتگو به فشار‌های همه‌جانبه بر پلیس در سال ۸۸ اشاره کرده و گفته است: «ماه رمضان آن سال ما را هرجا افطاری دعوت می‌کردند، نمی‌توانستیم سر میز بنشینیم و همه در حال انتقاد و سوال از ما بودند.»

در جریان ناآرامی‌های سال ۱۳۸۸ پلیس نقش مستقیمی در سرکوب معترضان به نتیجه انتخابات داشت که بر اثر این برخورد‌های خشونت‌بار ده‌ها نفر کشته و صد‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

احمدی‌مقدم چهار سال پس از گذشت این حوادث خونبار اعلام کرده در آن سال به دیدار خانواده‌های قربانیان حادثه بازداشتگاه کهریزک رفته و از آن‌ها «عذرخواهی» کرده است.

اظهارات این فرمانده پلیس در شرایطی مطرح شده که فرماندهان نظامی٬ روحانیون و بسیاری از محافظه‌کاران طی چهار سال گذشته نقش پلیس و بسیج در مرگ معترضان را انکار می‌کردند.

اسماعیل احمدی مقدم در بخش دیگری از این برنامه اعلام کرده که پلیس در هشت سال گذشته با محمود احمدی‌نژاد بر سر حجاب و ماهواره اختلاف داشته است.


  1. حامد

    امید میرود که پس از سی و چند سال تجربه و با یاد آوری سرنوشت سرکوبگران یکصد سال اخیر کشورمان از محمد علیشاه قاجار تا شاه سابق و عوامل انان ، امثال سرپاس مختارو ارتشبد نصیری ، حاضرین در صحنه نیز پی ببرند که کلیه امتیازات مکتسبه ارزش یک دست تکان دادن مردم را هم ندارد . شکمی که با یک ساندویچ پر میشود را نیازی به گردن گرفتن این همه مظلمه نیست .

  2. جناب آقای ســردار احمـدی مقدم،
    به نظر میرسد که شما قانون اساسی را حتی برای یکبار هم نخوانده ای! چرا که مردم براساس و برابر مجوزی که همان قانون اساسی بایشان داده، به خیابان آمده وسوال کردند که رای ما کــو؟ وشما برخلاف همان قانون اساسی با چوب و چماق، باطوم، انواع واقســام اسپـری… واسلحــه ســرد وگرم به جان آنهــا افتادید ! وتازه اینهــا کم بود، مردم را از پــل به پائیــن پرتاب کردید ! با ماشــین از روی انســان گذشتیــد!! والله اینــها در تاریخ می ماند، واســم شما به عنــوان فرمانده ای که دستــور این جنایات را صــادر کرده،
    واما، اگر آقایان شورای نگهبان که سن وسالی از آنهــا گذشتــه به زحمت راه می روند و به زحمت خوراک میکنند وبه زحمت می خوابد ودر میان مردم نیستند ونمی دانند چه خبــره… شما که فرمانده پلیس هستید و قاعدا” باید در میان مردم باشیــد ! آیا می پذیرید که مردم ایران واقعا” اینقــدر ســاده و…اند که با وجود ۴سال ریاست جمهوری که لایق فرماندار بودن که هیــچ، لایق کــدخــدای یک دهستــآن نسبتا” بزرگ هم نیست مجدا” رای بدهنـــد؟! من که چنــین فکرنمیکنــم، بهرحال جناب ســردار در جنایات ۸۸ شریک اصلی و از نوع مقصرین درجه یک هستی که انشالله محاکمــه هم خواهی شــد، حالا یا در همــین دنیــا و یا در آن دنیــا که دیگر پارتی بی پارتی… آقای احمدی مقدم، گفتیــد که که افتــاری هرجا رفتیــد، دوستــان فلان و بهمان کردند! واقعـا”این که چیزی نیست، شما واقعا” به قیافـه زن ومخصوصـا” فرزندان جوان خود و یا گاهی به قیافــه ی جوانان فامیــل نگاه کرده اید که با چــه تنفری بات نگاه میکننـــد؟ فراموش نکن آقا ! تو جنایت کرده ای و معلومــه که باید تاوان آن را پس دهی،

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.