یکشنبه 3rd آگوست 2014 , ساعت: 06:08کد مطلب : 65517 نسخه قابل چاپ
به اتهام ایجاد تفرقه مذهبی

وزارت اطلاعات دفا‌تر شبکه‌های ماهواره‌ای را تعطیل کرد

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه‌های ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران آن‌ها در ایران خبر داد.

این وزارت‌خانه در اطلاعیه ای که  که روز یک‌شنبه (۱۲ امرداد) منتشر کرده٬ آورده دفا‌تر این شبکه‌ها در چهار استان ایران به طور «مخفیانه» و «غیرقانونی» فعالیت می‌کرده‌اند.

به گزارش دیگربان وزارت اطلاعات هدف از فعالیت‌های این شبکه‌ها را «ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع» اعلام کرده است.

این اطلاعیه اضافه کرده که دفا‌تر این شبکه‌ها «با حکم قضایی تعطیل و عوامل آن‌ها بازداشت شده‌اند.»

استان‌های قم٬ اصفهان، تهران و خراسان رضوی چهار استانی هستند که وزارت اطلاعات اعلام کرده دفا‌تر شبکه‌های مذکور از آنجا «به پشتیبانی از برنامه‌های اختلاف افکنانه در جهان اسلام مبادرت می‌کردند.»

به گزارش دیگربان این اطلاعیه همچنین اضافه کرده که این شبکه‌ها «در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تأمین اهداف استکبار جهانی فعالیت» می‌کرده‌اند.

تعطیلی و بازداشت عوامل این شبکه‌ها دو ماه پس از انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری فارس درباره این شبکه‌ها و درخواست برای برخورد با آن‌ها صورت گرفته است.

فارس ۱۵ اردیبهشت گزارش خود از هشت شبکه ماهواره‌ای نام برده بود که از سوی موسسه فرهنگی «رسول اکرم» اداره می‌شوند و در قم نیز دارای دفتر هستند.

شبکه‌های «امام حسین»٬ «سلام»٬ «ابالفضل العباس»٬ «مدرسه جهانی امام صادق»٬ بقیع»٬ «مرجعیت» و «الانوار» ۱ و ۲ هشت شبکه‌ای بودند که خبرگزاری فارس خواستار تعطیلی دفا‌تر آن‌ها در استان‌های قم٬ خراسان رضوی٬ اصفهان و تهران شده بود.

فارس این گزارش را پنج روز پس از اینکه محمد صادق صالحی منش  ٬ استاندار قم گفته بود حسن نصر‌الله٬ دبیرکل حزب‌الله با فرستادن هیاتی به ایران خواستار برخورد با این شبکه‌ها شده٬ منتشر کرده بود.

بسیاری از این شبکه‌ها مروج اندیشه‌های خاندان شیرازی‌ها هستند که اصلی‌ترین مرکز فعالیت آن‌ها لندن است و اختلاف‌‌های عمده‌ای با روحانیون شیعه در ایران دارند.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.