جمعه ۴ام دی ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۷:۱۰کد مطلب : 89466 نسخه قابل چاپ
دکتر هرمیداس باوند با اعلام کاندیداتوری در انتخابات مجلس تاکید کرد

حضور همه جانبه ملی گراها، نهضت آزادی و ملی مذهبی ها در انتخابات

دکتر داود هرمیداس باوند روز جمعه نیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت کشور نام نویسی کرد.
هرمیداس باوند در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص شرکت در انتخابات گفت: در شرایط حساس جهانی خصوصاً آشفتگی در منطقه وجود دارد، لذا یک انتخابات پرشور و با حضور اکثریت کاندیداها و مردم می‌تواند کمک زیادی به کشور کند.
وی افزود: با توجه به وضعیت کنونی همه افراد با تمامی سلیقه‌های سیاسی برای کمک به کشور خصوصاً در مسئله‌های بین‌المللی لازم است درا نتخابات شرکت کنند.
استاد دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال که موضع جبهه ملی در خصوص این انتخابات چیست؟ بر حضور همه جانبه  ملی‌گراها، نهضت آزادی و ملی‌مذهبی‌ها در این انتخابات تاکید  و اضافه کرد:”خود نیز سعی در مشارکت در همه حوزه‌ها خواهم داشت. ”
وی درخصوص پیش‌بینی خود از ترکیب آینده مجلس گفت: با توجه به عملکرد دولت دهم و مجلس قبل به نظر می‌رسد اقبال عمومی مردم با اصلاح‌طلبان خواهد بود و این طیف سیاسی صاحب اکثریت کرسی‌های مجلس خواهد شد.
خاطرنشان می‌شود هرمیداس باوند که استاد حقوق بین‌الملل و روابط بین‌الملل است، از سال ۱۳۵۴ به استخدام وزارت خارجه ایران درآمد و از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۲ در سازمان ملل فعالیت کرده است و یک سال ریاست کمیته حقوق مجمع عمومی سازمان ملل را بر عهده داشته است.

وی که یک سال ریاست کمیته حقوق مجمع عمومی سازمان ملل را بر عهده داشته است٬ دکترای روابط بین‌الملل خود را از دانشگاه آمریکن در واشینگتن دی‌سی در سال ۱۹۶۳ دریافت کرده و در دانشگاه‌های رودآیلند، تهران و آزاد تدریس کرده‌است.

باوند از اعضای هیات موسس انجمن علوم سیاسی ایران، انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد است.

امیرمؤید سوادکوهی پدر بزرگ هرمداس باوند است که نماینده دور سوم مجلس شورای ملی بود که دوره صدارت وثوق الدوله به خاطر مخالفت با انعقاد قرارداد ۱۹۱۹ انگلیس و ایران به کرمانشاه تبعید می‌شود.

همچنین در کنگره ۱۳۸۲ جبهه ملی ایران (پلنوم اللهیار صالح) باوند با بیشترین رای به عضویت در شورای مرکزی انتخاب شد که سپس از سوی اعضای شورا به عضویت هیأت رهبری نیز انتخاب شد و پس از درگذشت پرویز ورجاوند، باوند در پی درخواست اعضای جبهه در داخل و خارج و با تصویب هیات رهبری و شورای مرکزی به سمت سخنگوی جبهه ملی ایران انتخاب شد.

باوند پس از درگذشت پرویز ورجاوند، در پی درخواست اعضای جبهه در داخل و خارج و با تصویب هیئت رهبری و شورای مرکزی به سمت سخنگوی جبهه ملی ایران انتخاب شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.