دوشنبه 20th آگوست 2012 , ساعت: 06:08کد مطلب : 20721 نسخه قابل چاپ

تونی اسکات کارگردان معروف هالیوود خودکشی کرد

تونی اسکات، کارگردان هالیوود، در سن ۶۸ سالگی از دنیا رفت. وی خود را از پلی در لس‌آنجلس به زیر انداخت و خودکشی کرد. «تاپ گان»، «روزهای تندر» و «دشمن کشور» از جمله فیلم‌های معروف او محسوب می‌شوند.

به گزارش دویچه وله مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که تونی اسکات، کارگردان بریتانیایی و یکی از فیلم سازان معروف هالیوود، خود را از روی پل وینست توماس در لس‌آنجلس به پایین انداخته و خودکشی کرده است. این پل روی بندر لس‌آنجلس قرار دارد.

به گفته‌ی مقامات مسئول، جسد تونی اسکات ساعت سه بعدازظهر روز یکشنبه (۱۹ اوت / ۲۹ مرداد) کشف و از آب بیرون کشیده شده است.

روزنامه “دیلی بریز” به نقل از یک از مأمور گشت ساحلی نوشت که یک نامه خداحافظی از این کارگردان پیدا شده است. پزشکان قانونی علت مرگ را خودکشی اعلام کرده‌اند، البته هنوز کار کالبدشکافی جسد صورت نگرفته است.

تونی اسکات برادر کوچک ریدلی اسکات، کارگردان معروف هالیوود، است و در نخستین فیلم او به نام “پسر و دوچرخه” که فیلمی کوتاه بود نیز در سن ۱۶ سالگی ایفای نقش کرد.

البته تونی اسکات موفقیت‌های خود را مدیون فیلم‌هایش است. او به ویژه از دهه‌ی هشتاد میلادی به بعد با فیلم‌های پرفروشی چون “تاپ گان”، “دشمن کشور”، “روزهای تندر” و “دژآ وو” موفقیت زیادی کسب کرد. آخرین ساخته‌ی او فیلم “توقف‌ناپذیر” در سال ۲۰۱۰ به پرده‌ی سینماها راه یافت.

تونی اسکات با هنرپیشه‌های صاحبنامی چون تام کروز، جین هکمن، برد پیت و وال کیلمر همکاری داشت و با دنسل واشنگتن، بازیگر محبوب هالیوود، حتی پنج فیلم مشترک ساخت.وی در عرصه ساختن فیلم‌های تبلیغاتی نیز بسیار موفق بود.


  1. shirazi

    کارگردانان حکومتی ایران عبرت بگیرند

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.