چهارشنبه 8th ژانویه 2014 , ساعت: 10:01کد مطلب : 57711 نسخه قابل چاپ

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از نظرسنجی یک مرکز «افکارسنجی» متعلق به گروهی از «نظامیان» درباره روحانیت

روزنامه «جمهوری اسلامی» از توزیع پرسش‌نامه‌ای از سوی یک مرکز «افکارسنجی» متعلق به گروهی از «نظامیان» درباره اینکه آیا جامعه امروز ایران همچنان به روحانیت نیاز دارد یا نه٬ خبر داده است.

به گزارش دیگربان این روزنامه در شماره روز چهارشنبه (۱۸ دی) خود نوشته که پرسش‌نامه مذکور «این فکر را در مخاطبان خود القاء می‌کند که جامعه امروز نیازی به افراد روحانی ندارد.»

آن‌طور که این روزنامه نوشته یکی از پرسش‌های مطرح شده در این پرسش‌نامه این است که «با توجه به بالا رفتن سطح سواد و آگاهی دینی مردم، دیگر ضرورتی برای مراجعه به روحانیون وجود دارد؟»

«جمهوری اسلامی» در ادامه افزوده این مرکز افکارسنجی زیر نظر افرادی فعالیت می‌کند که موجودیت خود را مرهون «شعار تبعیت از روحانیت و ولایت هستند و در جامعه به همین عنوان شهرت دارند.»

این روزنامه به نام این مرکز افکارسنجی اشاره‌ای نکرده است.

متن کامل خبر جمهوری اسلامی به شرح زیر است:”یک “مرکز افکارسنجی” که توسط جمعی از نیروهای نظامی اداره می‌شود اقدام به توزیع پرسشنامه‌ای کرده که سؤالات آن درباره روحانیت است و این فکر را در مخاطبان خود القاء می‌کند که جامعه امروز نیازی به افراد روحانی ندارد.برای نمونه، یکی از سؤالات اینست: “با توجه به بالا رفتن سطح سواد و آگاهی دینی مردم، دیگر ضرورتی برای مراجعه به روحانیون وجود دارد؟” نکته قابل تأمل اینست که این مرکز افکارسنجی زیر نظر افرادی فعالیت می‌کند که موجودیت خود را مرهون شعار تبعیت از روحانیت و ولایت هستند و در جامعه به همین عنوان شهرت دارند. ستون جهت اطلاع در آینده، بخش‌های دیگری از این موضوع خطرناک را به اطلاع خوانندگان خواهد رساند. “


حوزه :
برچسب ها :
 1. حمید

  خطرناک برای کی ؟ اتفاقا ، این سئوالی است که بسیاری منتظرش بودند که پرسیده شود ، از چند سال پیش ، که شریعتمداری در کیهان خبر داد که ، سربازان انقلاب به سرداری رسیده اند . به گمانم در دور اول ریاست جمهوری خاتمی بود .
  ظاهرا خبر توجه انانی را که لازم بود ، جلب نکرد و به قرار دادن تمام تخم مرغها در سبد سربازان ادامه دادند ، تا امروز که سئوال پرسیده شد .
  پاسخش هم برای سئوال کنندگان روشن است ، وگرنه نمی پرسیدند .

 2. شهریار

  نفس هرگونه نظرسنجی درست است، صرفنظر از اینکه چه پرسیده میشود. اما مسئله این است که انجام این نظرسنجی است توسط یک نهاد نظامی که معلوم است سپاهیان نظامی – امنیتی هستند. این آقایان نشان داده و ثابت کرده اند که حالا دیگر هار شده اند و به چیزی کمتر از قبضه کامل قدرت رضا نمیدهند. مورد توجه آقایانی که عقل خود را دادند دست تئوریسینهایی که خط دادند تا موسوی و کروبی و خاتمی را از نظام خارج کنند. باید تا دیر نشده از این تئوری جعلی قدرت طلبانه دست بردارند و قدم در راه آشتی ملی بگذارند و نظامیان قدرت طلب افراطی را به پادگانهایشان برگردانند.

 3. زنده دل

  ایرانی ها در طول تاریخ با همرنگ شدن با دشمن و رخنه به درون ساختار های آن ریشه آن را کنده و ایران باقی مانده است. چه می دانید شاید این هم تکرار همان جریانات تاریخی برای ریشه کنی این آفت گسترده بر این مرز و بوم باشد.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.