شنبه 17th اکتبر 2020 , ساعت: 12:10کد مطلب : 118731 نسخه قابل چاپ

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر غلامعباس توسلی

انا لله و انا الیه راجعون

در این روزهای بسیار دشوار برای ملت ایران، دست تقدیر یک دیگر از یاران ارزشمند، دکتر غلامعباس توسلی را از میان ما برد و غمی جانکاه بر دلمان نهاد.

شادروان دکتر غلامعباس توسلی در سال ۱۳۱۴ در شهر رشتخوار از استان خراسان چشم به جهان گشود. او پس ازگذراندن تحصیلات خود در رشته علوم اجتماعی در داشگاه تهران با رتبه اول به فرانسه اعزام شد و دکترایش را از دانشگاه پاریس دریافت کرد.

وی پس از بازگشت به ایران، مناصب علمی مهمی را احراز کرد؛ از جمله استاد جامعه شناسی در دانشگاه تهران، رئیس انجمن جامعه شناسی ایران و عضو فرهنگستان علوم اجتماعی ایران.

افزون بر جایگاه والای علمی، دکتر توسلی از دوران دانشجویی عضو انجمن اسلامی دانشجویان  بود و از سال ۱۳۴۰ با عضویت در نهضت آزادی ایران در طول شش دهه گذشته در عرصه های مختلف منشأ خدمات ارزشمندی بود. آخرین مسئولیت او عضویت در شورای مرکزی آن بوده است.

او پس از چند سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری، سرانجام در روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹ این جهان را بدرود گفت و بسوی رفیق اعلی پر کشید.

نهضت آزادی ایران در گذشت این یار دیرین را به خانواده ارجمند او، جامعه دانشگاهی ایران و همه رهروان آزادی و میهن دوستی ایران تسلیت می گوید و از خداوند رحمان برای آن عزیز آمرزش و رحمت بیکران الهی و برای داغداران این مصیبت تندرستی و شکیبایی آرزو می کند.

مراسم یادبود روانشاد دکتر توسلی در فضای مجازی متعاقبا اعلام خواهد شد.

نهضت آزادی ایران

۲۵ مهرماه ۱۳۹۹


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.