یکشنبه 5th ژانویه 2020 , ساعت: 02:01کد مطلب : 115620 نسخه قابل چاپ

پیام جمعى از فعالین مدنى، و نویسندگان به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانى

 

به نام خدا
ناقوس شرق را بنوازید!

شهید سردار قاسم سلیمانى همچون آرش کمانگیر در راه دفاع از تمامیت ارضى و استقلال و امنیت ملى جان شیرین در چله کمان حادثه نهاد و عزتمند و سرافراز و سبکبار بسوى معبود شتافت.

اینک ما ملت ایران در زمانه اى زندگى مى کنیم که تصمیم ها را سران قدرت هاى مالى و اقتصادى مى گیرند و در جهانى بسر مى بریم که فرهنگ و جان و مال و ناموس و تمامیت ارضى و استقلال کشور ها فداى غارتگرى مالى و اقتصادى مى شود. و در دورانى هستیم که رسانه هاى جهانى تطهیر کنندگان و شویندگان دست هاى پلید آغشته به خون سرمایه داران جنگ طلب فراملیتى هستند. رسانه هایى که با نشاندن خبر به جاى تحلیل و با جایگزین کردن هوچیگرى به جاى دانش و اطلاعات سیاسى توانسته اند با سر و صداى کر کننده هر حادثه خونبار و هر فاجعه انسانى را واژگونه جلوه و جلا دهند. رسانه هایى که عصاى دست جهانخواران شده اند و هر نظم و نظامى که علیه سرمایه دارى جهانخواره شکل گرفته باشد را در هم مى نوردند و سرمایه هاى انسانى و ملى آنان را یکشبه مورد تهاجم و ترور ناجوانمردانه قرار مى دهند.

اما تاریخ مقاومت هاى انسان ها در ایران و در سراسر جهان در برابر خودکامگى و جباریت به ما امید مى دهد. آرى ایران ما خاکى انسان ساز و اسطوره پرور دارد. در تمامى اعصار بزرگانى چون آرش کمانگیر و قاسم سلیمانى مى پروراند، سردارانى که جان شان را در چله کمان حادثه مى گذارند و از امنیت و تمامیت و استقلال میهن در برابر زور و زور گویان دفاع مى کنند.

ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی حاکمیت امریکا در زیر پا گذاشتن کنوانسیون های بین المللی (و نقض حاکمیت ملی عراق)، یادآور می شویم که لازمه انسجام ملی در مقابل دشمنان ایران، مدارای هر چه بیشتر حاکمیت با ملت شریف ایران است. سردار سلیمانى نمونه بارز این مدارا جویی و تعامل بود. مسئولین کشور باید به نارضایتی های رو به افزایش مردم توجه کرده و برای رفع بحران های سیاسی و اقتصادی کشور اقدام عاجل بعمل آورند.
اگرچه این یک ضایعه دردناک ملی است، ولی خویشتن داری و استفاده از حربه گفتمان و دیپلماسى ضرورت مبارزه در این لحظات حساس می باشد.

لیست اسامى:

کاظم آذین، ابراهیم اصغری منیر، قائد امینی، جعفر ایمان، عباس پور اظهری، عبدلرضا تاجیک، مجید تولایی، محمد جمادی، علی حسینی، مرجانه حق پسند، حسن خراطیان، محمد دادیزاده، فرید راضی، یونس رستمی، رضا رئیس طوسی، علی سرداری، محسن شریف زاده، مهرناز شهابی، محمد شهرستانکی، حسینعلی طاهر زاده، نور الدین غروی، محمد حسین غفار زاده، مهدی غنی، علی فرید یحیایی، مینو مرتاضی، توفیق مرتضوی پور، فرید مرجایی، میراسد مومنی، قدرت منصوری، لطف الله میثمی، مرتضی نیساری، اسماعیل یزدانی.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.