یکشنبه 30th سپتامبر 2018 , ساعت: 01:09کد مطلب : 109485 نسخه قابل چاپ

مهدی دغدغه‌ ایران دارد

مهدی_حاجتی بازداشت شد. خبری کوتاه که کمتر از ۲۴ ساعت به یکی از خبرهای پر پژواک سپهر سیاسی ایران بدل شد. تا کنون هیچ خبر رسمی از طرف خانواده یا احیانا وکیل وی منتشر نشده و عمده‌ی اخبار به این اشاره کرده‌اند که دلیل بازداشت وی حمایت از چند بازداشتی بهایی بوده است. اما آنانی که مهدی را کمی از نزدیک می‌شناسند می‌دانند قضیه به این سادگی نیست. وی از پارسال که وارد شورای شهر شیراز شد، نقطه‌چین‌هایی از خود به‌جا گذاشت که رنگ و بوی #مبارزه_با_فساد داشت. رنگ و بوی درگیری با اصحاب زر و زور و تزویر؛ اصحاب تیغ و طلا و تسبیح…

از پیگیری تخریب‌های بافت تاریخی که تحت طرح ۵۷ هکتاری توسعه حرم شاهچراغ، که نهایتاً با ورود کمسیون اصل ۹۰ مجلس، حکم به بازسازی عین به عین بناهای تخریب شده صادر می‌شود.

از پیگیری تغییر کاربری‌های غیرقانونی باغات سرسبز شیراز به‌عنوان ناظر در ستاد باغات شورا

از پیگیری دو پرونده مشخص فساد، یکی پرونده‌ی مجتمع نیکان که با دستکاری در هزینه‌ها چندین پلاک آنها را به صورت رانتی تملک کرده بود و دیگری پرونده‌ی هتل آسمان که دو طبقه با تخلف و رانت ساخته شده بود نه تنها به حریم ارگ زندیه تجاوز شده که مانع ثبت جهانی آن شده است. او‌ پیگیر مصر این پرونده برای تخریب دو‌طبقه بود.

از پیگیری تاسیس گرمخانه برای زنان بی سرپرست و متکدی و احداث مراکز کارآفرینی برای آنها تحت نظر کمسیون حقوق شهروندی و مخالفت با ورود نیروهای نظامی در امور آسیب های اجتماعی که امری تخصصی و حساس است و مخالفت با کمک رسانی‌های ارگان‌هایی که پیش از کمک‌رسانی شاعبه کار تبلیغاتی و سوءاستفاده‌های سیاسی داشته است.

از پیگیری جهت پیوست محیط زیستی به طرح ادامه‌ی آزاد راه اصفهان شیراز که دقیقاً در مسیر بادهای غالب شهر شیراز قرار داشت و از تبعات آن افزایش آلودگی هوا و همچنین افزایش تا دو درجه‌ای دمای شهر است. وی در این مورد با اساتید دانشگاه شیراز در ارتباط بود و جلسات توجیهی را به همراه این اساتید در استانداری برگزار کرد اما گویا منافع عده‌ای در احداث آزاد راه در همان مسیر است.

و از مخالفت با تخصیص بودجه شهرداری برای مراسم پیاده روی اربعین و راهیان نور با استناد به مفاد مصرح قانون شهرداری ها که شهرداری را موظف به صرف هزینه در محدوده ی شهری میکند و خارج از ان را غیر قانونی می‌شمارد. و انتقاد از استانداری که چرا این مصوبات مغایر قانون را تایید می‌کند.
اینها نقطه‌چین‌های برجسته‌ی وی در این یکسال و اندی حضور در شورای شهر شیراز بود. اما نقطه‌ی آخر پیگیری آزادی یکی دوستانش، به نام نوید بازماندگان است که وی و همسرش را بازداشت کرده‌اند. او به‌طور جدی این موضوع را پیگیری می‌کرد زیرا آنها دختر پنج ساله‌ای دارند که دچار سرطان است.

حالا همان نقطه‌ی آخر را بهانه کرده‌اند برای بازداشت وی. #مهدی_حاجتی پیش از آنکه فعال حقوق بهایی‌ها باشد، یک فعال مدنی ضد فساد بوده، یک نماینده‌ی غیور و مسئولیت‌شناس با دغدغه‌های بزرگ ملی بوده که ایران را غرقاب فساد می‌دید. او برای نجات ایران به شعار #ایران_برای_همه_ایرانیان ایمان داشت.

آنها که مهدی را می‌شناسند می‌دانند که چه حساسیتی به دشمنان ایران داشت و چه مرزبندی‌های مشخصی با جریانات برانداز خارج‌نشین می‌کرد. و عجبا که امروز همان‌ها در حال مصادره به مطلوب وی هستند.

اتفاقا آخرین توییت وی با هشتگ #NoSanctionNoWar در مخالفت با جنگ و تحریم بود. دریغا که امروز کسانی در خارج که حامی تحریم‌ها و جنگ طلبی های ترامپ هستند مدعی او شده‌اند.
#مهدی_حاجتی از معدود نمایندگان لیست امید است که شرافتش را و عهد و پیمان با مردمش را با ترس از رد صلاحیت در ادوار آتی تاخت نزد.
منبع: ایران فردا


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.