یکشنبه 6th ژانویه 2019 , ساعت: 06:01کد مطلب : 110392 نسخه قابل چاپ

دشمن این خاک تویی

روزنامه کیهان در اعتراض به پخش مستند “همایون” که به بررسی زندگی همایون صنعتی زاده پرداخته، این نهادساز موفق ایرانی را وابسته اطلاعاتی انگلیس و جاسوس آمریکا دانسته. همایون صنعتی زاده نام آشنایی برای همه کسانی است که درباره نهادسازهای موفق ایرانی اطلاعاتی دارند. او و همسرش “شهیندخت سرلتی” تمام توان و دانش خود برای خدمت به این دیار به کار بستند و بسیاری از مردم را از فقر رهایی دادند و منشا خدمات بزرگی شدند.
کیهان پیش از این به دو نهاد مدنی ” محک” و”جمعیت امام علی” که اولی کودکان سرطانی ایران را حمایت مالی و معنوی می کند و دومی در زمینه بحرانهای اجتماعی مثل فقر و حاشیه نشینی و کار کودکان فعال است حمله کرده بود.
کیهان بسیاری از شخصیتهای ملی و نهادساز ایرانی را جاسوس، فراماسونر، وابسته و خائن خطاب کرده . تفکر کیهانی با هر نهاد و نهادساز موفق در ایران مخالفت دارد.
به راستی چرا از منظر امنیتی، انگیزه این همه دشمنی با نهادسازهای موفق ایرانی از تریبونی که با بیت المال اداره میشود بررسی نمی شود؟
حکمرانی نامطلوب، ایران را در شرایط بحرانی قرار داده. با این همه بی تدبیری چرا ما هنوز هستیم و اگر چه با سختی، چرخ زندگیمان می گذرد ؟ چرا در این همه بحران غرق نمیشویم؟ به خاطر همین نهادسازها و نهادها در بطن جامعه مدنی است که به نیروی مقاومت در برابر روند تخریبی تبدیل شده اند. همین فعالیت های مدنی کوچک و بزرگ است که ایران را از خطر فروپاشی نجات داده .کنش های گرانبهای عاشقانی که عاشقانه پای رنجهای ایران ایستاده اند در برابر روند تخریب بی تدبیری محافظه کاران تندرو ایستاده است.
تفکر کیهانی درست در برابر تفکر نهادسازی در جامعه ایرانی است. این تفکر، جامعه مدنی را دشمن یکدست سازی و استیلای تک صدایی می داند. به همین منظور است هر گونه کنش موفق در جامعه ایران که بر آمده از توان و دانش شهروندان همین مرز و بوم است را مورد هجمه قرار می دهد.
تفکر کیهانی با رشد و اعتلای جامعه مدنی، استقلال شهروندان از حاکمیت ‌و رشد نهادهای مدنی مستقل مشکل جدی دارد. همین تفکر است که مهدی بازرگان از نهادسازترین سیاستمداران ایرانی را فراماسونر می نامد، به همایون صنعتی زاده حمله می کند، از محک و جمعیت امام علی بیزار است و هدی صابر نهادساز در سیستان و بلوچستان را به قتلگاه می برد.
به راستی کدام دشمن خارجی می تواند این حجم از کینه و نفرت را علیه کسانی به کار ببرد که زندگیشان را وقف آبادانی ایران می کنند؟ کدام خدمت به دشمن خارجی بالاتر از اینکه با بیت المال توپخانه انگ زنی علیه نهادسازهای موفق ایرانی را به روز کنی؟
کیهان تنها یک روزنامه نیست یک تفکر است که نه در عرصه عمومی که در نهاد حاکمیت جا خوش کرده و نقشی که بر عهده گرفته، تخریب نیروهای سازنده است. درست مانند ستون پنجمی که نیروهای خودی را در شرایطی حساس می زند. بر اساس همین نقش است که کیهان با هر نهاد و نهادسازی که بحرانهای ایران را کاهش دهد مشکل دارد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.