شنبه 2nd فوریه 2019 , ساعت: 05:02کد مطلب : 110826 نسخه قابل چاپ

ترامپ در مسیر بوش پسر

درسال۲۰۰۳که بوش پسر مصمم به حمله به عراق بود، مقامات اطلاعاتی امریکا در چندین گزارش اعلام کرده بودند که اتهامات کاخ سفید درمورد صدام یعنی داشتن سلاح کشتار جمعی، خرید اورانیم از نیجریه و ارتباط با القاعده، درست نیست.

کاخ سفید چند بار از مقامات اطلاعاتی خواست که گزارش خود را تجدید نظر کنند ولی نتیجه همان بود که قبلا گزارش کرده بودند.

بعد از حمله به عراق واعتراض عده‌ای از اعضای کنگره، کمیسیون اطلاعاتی سنا در تحقیقی گسترده و در دو گزارش ۸۰۰ صفحه‌ای اثبات کرد که دستگاه حکومتی بوش پسر ۹۶۰ دروغ در مورد عراق گفته‌اند تا شرایط را برای حمله به عراق فراهم کنند.

دیروز که مقامات ارشد اطلاعاتی امریکا در سنا گزارش دادند که ایران تخلفی از برجام نداشته،ترامپ بر اشفته شدوگفت که این مقامات بایدبه مدرسه برگردند!

معنی این حرف این است که ترامپ وهمکارانش تصمیمی گرفته‌اند بدون توجه به واقعیت ها. چیزی شبیه کار بوش پسر درموردعراق.

گویی قانون جنگل بر کاخ سفید حاکم شده. تنها شخصیت محبوب ترامپ پوتین است که همیشه ازاو تمجید میکند، این تمجید آنقدر مشکوک است که بعضی از مقامات اطلاعاتی امریکامشکوک هستند که ترامپ جاسوس پوتین است.

درچنین شرایطی تنها حامی حقیقت، #افکار_عمومی مردم جهان است. این امپراطوری بزرگ از هر قلدری درجهان قدرتمند تر است.

ایران باید با کمک گرفتن از این امپراطوری جلوی اجرای افکار پلید ترامپ را بگیرد و راه آن رو کردن به مردم ایران است. #دموکراسی، ملی کردن تمامی مراکز تصمیم گیری، الفت_ملی، آشتی_ملی و فعال کردن کل مردم ایران در مقابل توطئه‌ی خارجی.

با انشقاق و درگیری جناحی و تکیه‌ی محض بر مزیت‌های نظامی نمی‌توان با ترامپ و نتانیاهو ومتحدان او مبارزه کرد.

منبع: سایت نویسنده


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.