چهارشنبه 4th اکتبر 2017 , ساعت: 02:10کد مطلب : 105349 نسخه قابل چاپ

اصرار موسوی خوئینی ها بر یک اشتباه فاجعه آمیز

✅آقای موسوی خوئینی ها مدتی است در کانال تلگرامی اش فعال است. او بعد از سال ها سکوت صلاح دیده از طریق تلگرام با مخطابانش گفتگو کند و هر از گاهی هم به شبهات و پرسش ها پاسخ می دهد.
✅سئوال شده که چرا مجمع روحانیون که اول انقلاب ضد آمریکا بوده حالا از این سیاست دست برداشته است؟ خوئینی گفته مجمع مثل دیروز ضد آمریکاست اما در ادامه تفاوتش را هم بیان کرده و تاکید کرده با اشغال سفارت عربستان و حمله به سفارت انگلیس مخالف بوده است.
✅آقای موسوی خوئینی ها یکی از طراحان پشت پرده اشغال سفارت آمریکا بود. بعد از سال ها با افتخار از این اقدام دفاع می کند. بهانه اشغال ۴۴۴ روزه را هم کودتای ۱۳۳۲ آمریکا علیه دولت مصدق می داند. این در حالی است که طیفی که موسوی خوئینی ها به آن وابسته بود بعد از انقلاب کاشانی را بزرگ کردند تا مصدق را تکفیر کنند. حالا کاشانی چه کسی بود؟ کاشانی بعد از کودتا پیام تبریک به زاهدی فرستاد و گفت:«جای مسرت است که دولت جناب آقای زاهدی که خود یکی از طرفداران جبهه ملی بوده، تصمیم دارند که شرافتمندانه از حیثیت و آبروی ایران دفاع نموده و در راه صلاح و افق ملت حداکثر فداکاری را بنمایند.»گفت ملت شاه را دوست دارد و از سرنگونی مصدق ابراز خوشحالی کرد. البته حکومت وقت جواب خوش خدمتی های کاشانی را با زندان و حبس داد.
✅آقای موسوی خوئینی ها با تسخیر سفارت تلاش کردند بازرگان و ملیون را از دایره قدرت حذف کنند اما او بهانه اشغال غیر قانونی سفارت آمریکا را که هزینه های سنگینی بر کشور تحمیل کرد کودتای ۲۸ مرداد عنوان کرده. اگر خوئینی ها و دوستانش اینقدر دلنگران کودتا بودند چرا حامی کودتا را بعد از انقلاب تکریم کردند و قربانی کودتا را تکفیر؟
دوم اینکه سفارت آمریکا اشغال شد، ۴۴۴ روز دیپلمات ها به گروگان گرفته شدند با چه هدفی؟ دستاورد این تسخیر جز نشان دادن چهره منفی از انقلاب ایران ، جز اینکه آمریکا صدام را برای حمله به ایران ترغیب کرد چه بود؟جز اینکه کمک کردند ریگان تندرو به جای کارتر نرمخو بر کرسی قدرت بنشیند چه دستاوردی داشت؟
✅ خوئینی ها البته تلاش کرده اشغال سفارت آمریکا را در آن موقع به خاطر حمایت مردمی مشروع و اشغال سفارت عربستان و حمله به سفارت انگلیس را در زمان حاضر را به خاطر عدم حمایت مردمی نامشروع جلوه بدهد در حالی که بحث حمایت مردم نیست. مردم ایران اول انقلاب اشتباهات بزرگی مرتکب شدند هر حمایتی هم درست نیست. بحث این است که آقای خوئینی ها و دوستانشان از ناآگاهی مردم ایران سواستفاده کردند و به خاطر رقابت های داخلی عملی غیر قانونی ومخالف با آداب و اصول دیپلماسی را مرتکب شدند. آقای خوئینی ها بهتر است به جای فرار از پاسخگویی کمی فکر کند چه بلایی سر کشور آمد. به جامعه ایران نگاهی بیندازد که به خاطر سیاست آمریکا ستیزی حتی تصویری درستی از این کشور در افکار عمومی وجود ندارد. مردم ایران حتی نمی توانند آمریکا را با همه خوبی ها و معایبش ببینند . این هدیه ای بود که امثال آقای خوئینی ها به آمریکایی ها دادند.
✅خوئینی ها اشاره کرده است همه گروه ها و جریان ها حامی اشغال بودند.در این مورد به نقل قولی از دکتر یزدی در مجلس اشاره کرده است اما اشاره نکرده یزدی چقدر تلاش کرد آیت الله خمینی را برای مخالفت با اشغال و حل سریع مسئله متقاعد کند. نلاشی که به خاطر رایزنی برخی از عناصر مشکوک ناکام ماند. به مخالفت بازرگان با اشغال سفارت که این اقدام را انحراف کامل از آرمان های انقلاب ایران می دانست اشاره ای نکرده و حتی تیپ هایی مانند مهدوی کنی. خوئینی ها و حامیان اشغال سفارت علیه سیاست موازنه منفی بازرگان عمل کردند و کشور را در مسیر غلط آمریکا ستیزی به جای سیاست نه شرقی نه غربی انداختند و هزینه سنگین این سیاست هم به مردم تحمیل شد.
✅همانطور که خوئینی ها اول انقلاب و در حال حاضر برای این عمل غیر قانونی توجیه دارد تسخیر کنندگان سفارت عربستان هم توجیه دارند . اینجا منافع ملی ایران است که در زیر چرخ دنده این توجیهات له می شود.

منیع: کانال تلگرامی نویسنده


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.