شنبه 3rd آوریل 2021 , ساعت: 11:04کد مطلب : 120094 نسخه قابل چاپ
انتقام از دانشگاه

 پرونده سه دانشجو به دادگاه انقلاب ارجاع شد

امیر رئیسیان، وکیل دادگستری، از ارسال پرونده سه دانشجوی بازداشت شده در اسفند ۱۳۹۸ به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب خبر داد.

اسفند سال ۹۸ کانال «دانشجویان متحد» از بازداشت امیرحسین علی‌بخشی، علی حقیقت‌جوان و ضیاءالدین نبوی خبر داده و نسبت به اتهامات این سه فعال دانشجویی اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

حالا پس از بیش‌از یک سال وکیل این دانشجویان خبر از صدور کیفرخواست و تعیین زمان برگزاری دادگاه داده.

رئیسیان درباره‌ علت تشکیل پرونده علیه این فعالین دانشجویی گفته: «این پرونده با شکایت قرارگاه ثارالله از این سه دانشجو، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت و همچنین تبلیغ علیه نظام تشکیل شده.»

وی همچنین از مصادیق اتهامی پرونده به فعالیت‌های قانونی این سه‌تن در انجمن‌ها و سوگواری جمعی برای سرنگونی هواپیمای اوکراینی اشاره کرد و گفت: «با گذشت بیش از ۱۵ ماه از واقعه انهدام هواپیما، افکار عمومی نه تنها از برخورد با عاملان این اتفاق اطلاعی دریافت نکرده؛ که متاسفانه همچنان شاهد به جریان افتادن پرونده‌های قضایی و صدور احکام سنگین برای دانشجویان و سوگواران این اتفاق هستیم.»

این وکیل دادگستری ضمن بیان ارتباط این پرونده با فعالیت‌های انجمن‌های اسلامی مجوزدار داخل دانشگاه‌ها و مجموعه فعالیت جمعی آن‌ها تحت عنوان «دانشجویان متحد» افزود: «در بخش‌هایی از این پرونده به فعالیت‌های تشکل‌های مجوزدار در دانشگاه ها اشاره شده. باعث تاسف است که فعالان دانشجویی بابت فعالیت‌های داخل دانشگاه، همچنان در دادگاه‌ها محاکمه می‌شوند و در عین حال امیدواریم که قضات، به ماهیت فعالیت‌هایی که منجر به حضور این دانشجویان در دادگاه شده است، توجه کنند تا بستر فعالیت‌های قانونی در داخل دانشگاه از بین نرود. طبعا ما دفاعیات خود را به دادگاه ارائه خواهیم داد و امیدوار باقی می‌مانیم.»/ روزآروز

 

 

0

برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.