دوشنبه 23rd جولای 2012 , ساعت: 02:07کد مطلب : 17358 نسخه قابل چاپ
مادر هانیه صانع فرشی در گفتگو با سایت ملی - مذهبی:

هانیه می‌گوید مادر تو زندانی هستی!

هانیه  صانع فرشی، زندانی سیاسی است که از بیماری حاد کلیه و مثانه رنج می برد و نیاز به رسیدگی های درمانی و پزشکی دارد. او هم اکنون در بند نسوان زندان اوین محبوس است و  مسئولین از انتقال او به بیمارستان برای انجام معاینات و آزمایش‌های پزشکی‌اش ممانعت بعمل می آورند.

مادر هانیه فرشی با اشاره به اینکه مثانه و کلیه هانیه عفونت دارد به سایت ملی‑ مذهبی می گوید: “هانیه در ادرارش خون دیده می شود و باید درمان شود. زمانی که به مرخصی آمده بود دکتر رفت و آنتی بیوتیک نوشت و دکتر گفت باید سی تی اسکن شود، اما متاسفانه مرخصی اش را تمدید نکردند تا درمانش را ادامه دهد.

الان دوسال است که در زندان است و به این ناراحتی‌ها دچار شده است. مسافت تبریز تا تهران هم زیاد است و من نمی توانم هر هفته به تهران بیایم. الان هم که ماه رمضان شروع شده و روزه دار هستم نمی توانم تهران بروم. خلاصه خیلی شرایط سختی است اما چه کار کنم جز تحمل و دعا…

حالا از نظر اینکه در کنار زندانیان سیاسی زن دیگر است و روحیه می گیرد خیالم راحت است. البته شرایط سختی است مثلا نسرین خانم خیلی برای بچه هایش دلتنگ و ناراحت است اما خوشبختانه با وجود حکمهای ناعادلانه روحیه همه اشان خوب است و با هم این شرایط را تحمل می کنند. بیشتر از همه، خانواده ها سختی می کشند.

هانیه می گفت مادر! من زندانی نیستم تو زندانی هستی که این شرایط و تنهایی را تحمل می کنی و با این همه گرانی و خرج این مسافت طولانی را تا تهران می آیی…”

هانیه صانع فرشی وبلاگ نویس ۳۸ ساله به همراه شش وبلاگ نویس دیگر در تاریخ ٢٧ فروردین در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران محاکمه و به اتهام توهین به مقدسات ، تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه نظام به احکامی ناعادلانه محکوم شدند.

ایمان مسجدی و سپهر ابراهیمی هر کدام به هشت سال زندان، محمدرضا گلی‌زاده، هانیه صانع فرشی، به هفت سال زندان، حجت نیکویی و لادن مستوفی مآب به پنج سال زندان و امیر لطیفی به هفت سال زندان و ٧۴ ضربه شلاق محکوم شدند. احکامی که (غیر از حکم لادن مستوفی مآب) عینا در دادگاه تجدید نظر در مهرماه مورد تایید قرار گرفت.

این در حالی است که هانیه صانع فرشی هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته است و تنها به علت فعالیت های فیس بوکی و اینترنتی بازداشت و دو ماه در انفرادی و تحت بازجویی های سنگین بوده است.

مادر هانیه در اعتراض به حکم و ناعادلانه خواندن آن گفته بود: “هانیه می گفت این مطالب توی سایت ها را که من ننوشتم و خودشان هم می دانند این مطالب را برای من فرستاده اند. هانیه اصلا به کسی توهین نکرده است آن هم به مقدسات، کسان دیگری این مطالب را نوشته اند. اصلا در حکمش حرفها را جور دیگری گفته اند.

هانیه به آن کسی که در سایت حرف می‌زده گفته من آن امام زمانی که شما می گویید قبول ندارم بلکه امام زمان خودمان را قبول دارم و همین را برایش توهین به مقدسات محسوب کرده اند! دخترم هیچ فعالیت سیاسی نداشت. خوب انتقاد داشت اما فعالیتی نمی کرد که بعنوان زندانی سیاسی دستگیرش کنند و هفت سال برایش زندان بدهند…”

همچنین پیش از رای دادگاه تجدید نظرمینا جعفری وکیل هانیه صانع فرشی عنوان کرده بود که زمانی که من قاضی صادر کننده رای را نمی توانم ملاقات کنم و حتی وکلا نمی توانند موکلان خود را که پرونده سیاسی دارند ملاقات کنند، دیگر چه می توانیم بگوییم؟ متاسفانه این یکی از مشکلات وکلا است که مقامات قضایی باید پاسخگوی آن باشند.”

0

حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.