دوشنبه 10th ژوئن 2013 , ساعت: 01:06کد مطلب : 45790 نسخه قابل چاپ
بررسی مجدد صلاحیت حسن روحانی

انتخابات زیر سرنیزه

  • صلاحیت حسن روحانی به علت «افشای اطلاعات پرونده هسته ای» و شعارهای هوادارنش مجددا بررسی می شود و نظامیان بعد از انتخابات با کاندیداهایی که «سیاه نمایی» می کنند «برخورد» خواهند کرد! …

 تهدید آشکار کاندیداهایی که شورای نگهبان تایید صلاحیتشان کرده است حالت آشکاری به خود گرفته است. گفته شده که صلاحیت حسن روحانی در جلسه صبح دوشنبه شورای نگهبان مجددا بررسی خواهد شد و یک مقام نظامی کاندیداها را تهدید کرده که بعد از انتخابات با آن ها «برخورد» خواهد شد.

یک منبع مطلع در گفتگو با خبرنگار مهر، از بررسی مجدد حسن روحانی کاندیدای هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جلسه صبح فردای شورای نگهبان قانون اساسی خبر داد.

افشای اطلاعات محرمانه پرونده هسته‌ای در مناظره‌ تلوزیونی مهمترین دلیل این بررسی مجدد عنوان شده است.

از دیگر دلایل بررسی مجدد صلاحیت حجت‌الاسلام روحانی برای ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی مورادی چون شعارها و اظهارات هواداران وی در همایش‌های انتخاباتی به خصوص همایش عصر شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی تهران و هم‌چنین اقدامات ستاد انتخاباتی وی در تایید آنچه که اقدامات ساختارشکنانه در برنامه های انتخاباتی عنوان شده، برشمرده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام شورای نگهبان به رسانه ها عباسعلی کدخدایی پیش از ظهر فردا دوشنبه قرار است در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌ها آخرین اخبار و مواضع شورای نگهبان را به اطلاع نمایندگان رسانه‌ها و افکار عمومی برساند.

اعلام این خبر صرف نظر از این که تا چه حد جدیت داشته باشد، هشدار آشکاری است به کاندیداها که رفتار و گفتار خود را بیش از پیش در چهارچوب دستورات «نظام» محدود سازند.

همزمان با انتشار این خبر معاون ستاد کل نیروهای مسلح نیز تهدید کرده است با نامزدهایی که سیاه نمایی کرده اند بعداز انتخابات برخورد می شود.

به گزارش خبرگزاری ها مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح و رییس ستاد تبلیغات دفاعی ایران، روز یکشنبه ۱۹ خردادماه هشدار داده است که با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که اظهار نظرهای «امنیتی و دفاعی» غیرصحیح ارائه کرده و یا سیاه نمایی کنند بعد از انتخابات برخورد خواهد شد.

مسعود جزایری در مورد ارائه برخی اطلاعات و گزارش ها در محدوده نیروهای مسلح توسط تعدادی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفته است: «قبلاً نیز تذکر داده بودیم که بهتر است نامزدهای محترم در محدوده اختیارات ریاست جمهوری به اظهارنظر بپردازند و از ورود به عرصه نیروهای مسلح که بطور مستقیم با امر دفاع و امنیت ملی کشور مربوط می شود اجتناب کنند.»

معاون ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرده است: «حق برخورد قانونی با آن دسته از آقایان کاندیداها که این محدوده را رعایت نکرده و به اشاعه اطلاعات غیرصحیح و یا سیاه نمایی پرداختند را برای خود محفوظ دانسته و آنرا به بعد از انتخابات موکول می‌کنیم.»

 به نقل از اخبار روز

سایت ملی- مذهبی محلی برای بیان دیدگاه های گوناگون است.

0

حوزه :
 1. مجید

  به نظر من این هم یکی دیگر از شگردها برای مهندسی انتحابات است
  اینها که از اعتلاف اقایان عارف و روحانی و تچمیع ارای انها ترسیده اند
  برای به تردید انداختن انها برای این اعتلاف این شگرد را به کار برده اند

  0
 2. محمود

  اگر چنین کاری صورت بگیرد معلوم خواهد شد که حاکمیت هم مانند مردم از این بازی ۳۵ سال موش و گربه بین ملت و حکومت خسته شده و میخواهد کار یکسره شود .

  0
 3. علی

  به آنهایی که میگند رای ندین، اگر قرار است تقلب بشه در تعداد کل رای دهند گان هم میشه.
  ولی به کی رای بدیم؟
  اصول گرایان ممکن است با افراط در ایده آ لیسم، تنگ نظری، امنیت نگری و نخبه هراسی کشور را به ورشکستگی و جنگ بکشانند.
  روحانی هم ممکن است با افراط در سازش، به زحمات ملت در دستیابی به صنعت هسته ای مضرباشد. مثلا علنا گفت ایران ده سال در این مورد پنهانکاری کرده! قوه قضاییه دست رییس جمهور نیست و مشکل است زندانی های سیاسی را بتواند آزاد کند.
  فقط میماند عارف، او در دوره خاتمی از عاملین بیشترین پیشرفتهای اقتصادی و صنعتی بود وتجربه زیاد در اداره کشور و برنامه های آماده و سنجیده و کارشناسی-علمی دارد. او مصمم به باز کردن محیط جامعه و استفاده از نخبگان است و گر چه ایده آل نیست ولی تنها شانسی است که تا حدی کشور را از بحران بیرون بیا ورد و فرصت تنفس به جامعه بدهد.
  تنها امید نجات کشور اینست که روحانی به نفع عارف کنار برود و مردم به عارف رای بدهند.

  0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.