چهارشنبه 5th ژوئن 2019 , ساعت: 03:06کد مطلب : 112820 نسخه قابل چاپ

ابتلای روئین عطوفت زندانی سیاسی ملی‌ـ‌مذهبی به یک بیماری عفونی مشکوک

روئین عطوفت زندانی سیاسی و فعال سیاسی ملی و مذهبی، در زندان به یک بیماری مشکوک مبتلا شده است.
حدود نه روز است که وی در انگشت پای خود احساس درد شدید کرده و سپس دچار درد و لرزش در تمام پا و بدن خود می‌شود. دکترهای معالج هنوز نتوانسته‌اند علت بیماری را تشخیص دهند.

بهداری بندهای عمومی چون بند هفت نتوانسته‌اند هنوز کاری برای این زندانی سیاسی انجام داده و بهداری اصلی زندان اوین نیز در خصوص تشخیص بیماری اعلام عجز کرده است.

نهایتا هفته‌ی گذشته این زندانی سیاسی با آمبولانس به بیمارستان طالقانی اعزام شده و تا ساعت ۱ نیمه شب در بیمارستان می‌ماند و باوجود آنکه پزشکان مخالف برگشت وی به زندان بوده و تشخیص بستری را داده بودند اما مأموران اجازه بستری شدن وی را نمی‌‌دهند. مسئولین زندان مجددا درخواست اعزام عطوفت به بیمارستان را می‌کنند که با وجود موافقت مقامات قضایی و زندان، وی اعزام نمی‌شود..!

گفتنی است پای روئین عطوفت تا بالای مچ ورم شدید کرده و دچار درد شدید است؛ رنگ پا تا مچ پا سیاه و زرد با پوستی چروکیده شده است و با چندین آزمایش در بیمارستان نمی‌توانند تشخیص دهند که چه اتفاقی برای این زندانی سیاسی رخ داده اما تاکنون برای او آمپول‌های قوی ۵۰۰ میلی گرمی به اضافه ۴۰ عدد قرص ۵۰۰ مییلی گرمی تجویز کرده‌اند که می‌شود روزانه سه گرم آنتی بیوتیک که مشخص نیست آیا این میزان دارو به صلاح بیمار است یا خیر؟

خانواده این زندانی سیاسی تا کنون چندین بار به دادستانی مراجعه کرده تا در صورت گرفتن مرخصی استعلاجی بیمار بتواند به پزشک متخصص و آزمایشات کافی دسترسی داشته باشد، اما هنوز پاسخی از مقامات قضایی نگرفته‌اند.

گفتنی است، روئین عطوفت بدون اطلاع خانواده و با ویلچر و آمبولانس و البته با دستبند و پابند به بیمارستان منتقل شده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.