ویدئو
برگزیده
سعید مدنی

دغدغه ایران هیچ گاه اجازه نداد مرحوم سحابی مصلحت اندیشی کند

بی تردید سیاستمداران و فعالان اجتماعی باید آنچه که ضروری می دانند، فارغ از هرگونه دغدغه جان و مال خودشان به صراحت بیان کنند تا راهی برای خروج از بحران ها ایجاد شود. دغدغه ایران هیچ‌گاه اجازه نداد تا مهندس سحابی مصلحت اندیشی کرده یا آنچه را که به صلاح حفظ استقلال و تمامیت ارضی و منافع ملی میداند با شفافیت تمام و صداقت کامل بیان...

به بهانه قتل رومینا

حالا در همه جا پای فقه در میان است

این که ولی بتواند فرزند را بکشد و مجازات نشود برداشت فقهی از امور زمانه بوده است. ایا امروز امور زمانه چنین اجازه ای می هد. اگر چه حکم مزبور در ان زمان هم عادلانه نبود و بر محور توجیه قدرت مرد شکل گرفته است که داستانی دارد که جای پرداختن به ان ان جا نیست.. البته استخراج حکم شرعی اختیار ولی بر فرزند از سوی شریعت به وسیله فقها هم جای سوال دارد.چر که با قیاس حاصل شده است این اختیار ولی نسبت به اولاد.

علی نظری

عزت الله سحابی از برکات انتخابات بدون نظارت استصوابی

اگر نظارت استصوابی در دوره اول وجود داشت، قطعا مهندس سحابی که هیچ، حتی چهره‌هایی چون شهید چمران هم از فیلتر شورای نگهبان قادر به عبور نبودند.
عضویت در نهضت آزادی بزرگترین جرم چمران بود. مخالفت تندروهای حزب جمهوری با چمران به حدی بود که نگذاشتند وی در بین افراد مشترک لیست حزب و نهضت آزادی جایی داشته باشد.
اگر مهندس عزت الله سحابی در مجلس اول نبود قطعا کمیسیون بودجه تشکیل نمی‌شد. مهندس الویری نماینده دوره اول دماوند با ذکر خاطره جالبی می‌گوید: مرحوم عزت سحابی سال‌ها در سازمان برنامه کارشناسی زبردست بود، او برای اعضای کمیسیون بودجه مجلس اول، عصرها کلاس آموزشی گذاشته بود. افرادی نظیر دری نجف آبادی، مرتضی الویری، فواد کریمی در این کلاس شرکت می‌کردند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.