گزارش و گفتگو گفت‌وگو با مهدی معتمدی‌مهر

پاسخ به شبهات و اتهامات علیه ابراهیم یزدی

داوود فیرحی در مراسم یادبود آیت الله طالقانی

او «شورا» را به همه شهروندان توسعه داد

گفت‌وگویی با مهدی هاشمی درباره بنیان‌گذار خداپرستان سوسیالیست

نخشب کنشگری جدی، بامطالعه، منظم و متواضع بود

در مراسم بزرگداشت دکتر ابراهیو یزدی در مرکز اسلامی شمال کالیفرنیا عنوان شد: 

تمامی مراکز اسلامی سرتاسر امریکا وامدار تلاشهای خستگی‌ناپذیر دکتر ابراهیم یزدی و خانم سرور طلیعه هستند

گفت‌وگو با سعید مدنی:

جامعه ایرانی آسیب‌پذیر شده

مراسم يادبود مرد اخلاق و سياست برگزار شد

هم‌نشینی جناح‌های سیاسی در بزرگداشت یزدی


ویدئو
برگزیده
مسیحیان دست راستی و پیروزی ترامپ

خیزش بنیاد گرایان

در انتخابات دوم دیگر ریگان نیازی به مسیحیان دست راستی نداشت. ضعف اقتصاد جبران شده و نیروی نظامی تقویت شده بود. و ریگان محبوب برای باردوم به آسانی انتخاب شد. ازاین روی بسیاری از صاحب نظران بر آن شدند که زمان مسیحیان دست راستی به سرآمده است. در حالی که سال های بعد نشان داد قدرت آنان، با همه فراز و نشیب هایش، رو به رشد بوده و در دوران حاضر به اوج خودرسیده است، به نحوی که این ایام که ترامپ از هر سو مورد حمله است پس از ماه ها تن به یک مصاحبه داده و آن باپت رابرتسون. پیر مرد ۸۷ ساله ای که از سران با نفوذ مسیحیون دست راستی است و مدعی معجزات فراوان.

نقد «نئولیبرالیسم مسلح»

به نفع همه است که سرمان را به «رویای رسولانه» گرم کنیم تا سروش «منتقد نئولیبرالیسم مسلح» به سکوت برگزار شود؛ شاگردهای لیبرالی که هنوز گرد استاد و آرای سابق او می‌گردند، این بخش از سخنان او را به سکوت برگزار می‌کنند که آنها هنوز دل در گرو لیبرالیسم دارند و بقای آنها در گرو همین دلدادگی است، پس نقد استاد به لیبرالیسم را غرولندهای حاشیه‌ای او می‌دانند و می‌گذارند و می‌گذرند. رسانه‌های خبری جهانی، «نقد نئولیبرالیسم مسلح» را تعلیق می‌کنند که نباید بگذارند چهره برجسته روشنفکری دینی، این همراهِ دیروز، به یکی از مخالفان جدی آنها بدل شود. رسانه‌های حکومتی متن سروش را به سکوت برگزار می‌کنند، که تصویر سروش لیبرالِ دست‌نشانده دشمن، در ذهن هوادارانشان نباید با «نقد نئولیبرالیسم» توسط او مشوش شود. چپ‌های مذهبی، لبخندی به طعنه می‌زنند و عبور می‌کنند که «دور و برش پر است از نولیبرال‌های تندرو»؛ از آن گذشته «بعد از سه دهه، تازه فهمیده که ما چه می‌گفتیم»، چپ‌های غیر مذهبی هم فریاد بر می‌آورند که باز روشنفکری دینی نغمه‌ای تازه ساز کرد تا با ابزار دین، در برابر منطق مادی مبارزه طبقاتی بایستد.

درخواست ۴۵ کارشناس امنیت ملی آمریکا از ترامپ برای خروج از برجام

گزارش ها حاکی است که ۴۵ کارشناس امنیت ملی آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور، از وی خواسته اند که براساس طرح جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد، از توافق هسته ای با ایران، برجام، خارج شود.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.