پنج‌شنبه 9th ژانویه 2014 , ساعت: 05:01کد مطلب : 57754 نسخه قابل چاپ
بر اثر ریزش سنگین برف و بارش شدید باران رخ داد

۵ کشته و ۴ زخمی در استان کرمان

بر اثر ریزش سنگین برف و بارش شدید باران چند روز گذشته در استان کرمان پنج نفر جان باختند و چهار نفر دیگر مفقود شدند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان شامگاه چهارشنبه در تشریح آخرین گزارش از وضعیت ریزش برف سنگین و باران شدید در این استان به ایرنا گفت: با وجود هشدارهای متعدد در چند روز اخیر که استان کرمان شاهد برف و باران بود پنج نفر جان خود را از دست دادند.

ˈمحمدجواد کامیابˈ افزود: دو نفر از جانبختگان در اثر تصادف، یک نفر به دلیل سُر خوردن، یک نفر در اثر سرمازدگی و یک نفر نیز در اثر استشمام گاز سمی منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

وی اظهار کرد: شورای مدیریت بحران استان کرمان بر اساس دستور استاندار در اسرع وقت تشکیل و تمهیدات لازم برای را ایمنی مسافران، سوخت رسانی و پاک سازی معابر شهری و راههای ارتباطی از برف و یخ انجام شد.

او افزود: شورای مدیریت بحران با تصمیم به موقع در ارتباط با تعطیلی مدارس و ادارات نیز از بسیاری از تصادفات احتمالی و حوادث جلوگیری کرد.

معاون استاندار کرمان ادامه داد: امروز نیز کار ادارات با تاخیر دو ساعته آغاز شد و با تدابیر اندیشیده شده ریزش برف طی چند روز گذشته در کرمان با کمترین تلفات و حوادث همراه بود.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه فردا پنجشنبه با مشکل خاصی در استان کرمان روبرو نخواهیم بود گفت: کاهش دما فردا موجب یخبندان در برخی از نقاط این استان خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری کرمان از مردم خواست از مسافرتهای غیرضروری به بیرون و داخل شهری پرهیز و در صورت نیاز، احتیاط کنند.

کامیاب با اشاره به ریزش برف در ۴۸ ساعت گذشته در مناطق مختلف کرمان افزود: ۷۵ گروه راهداری در شمال و جنوب استان کار بازگشایی مسیرهای اصلی را بر عهده دارند.

وی اظهار کرد: شب گذشته نیز از حرکت وسایل نقلیه از ساعت ۱۰ شب تا هشت صبح امروز در محورهای کرمان – راور گدار خراسانی، سیرجان – شهربابک – جوزم، کرمان – سیرجان خانه سرخ، بافت – رابر محور اسکر، کرمان – بافت کفنوئیه، بردسیر – بافت سنگ صیاد، ده بکری – جیرفت و کرمان – شهداد تونل سیرچ به دلیل اطمینان و احتیاط جلوگیری شد.

وی ادامه داد: بعد از نمکپاشی در محورهای برفگیر مناطق مختلف کرمان توسط نیروهای راهداری هم اکنون ارتباط در تمام راههای استان برقرار است.

او گفت: ۳۵ گروه امداد و نجات شامل ۳۰۳ امدادگر، ۱۰۷ نفر پرسنل هلال احمر، ۵۸ آمبولانس، ۱۵ خودرو نجات و ۱۹ خودرو سبک در محورهای مختلف کار امدادرسانی را انجام دادند.

کامیاب بیان کرد: دو هزار و ۱۷۶ قوطی کنسرو، ۱۷۴ بسته خرما، هزار و ۱۵۶ بسته نان و هزار و ۱۰۰ تخته پتو نیز طی چند روز گذشته بین افراد در راه مانده در جاده های برفگیر استان کرمان توزیع شد.

وی با اشاره به گستردگی کرمان و وجود بیش از ۱۱ هزار کیلومتر جاده های اصلی، فرعی و روستایی در این استان ادامه داد: تمام جاده های اصلی با تلاش ماموران راهداری باز است و عبور و مرور در آنها جریان دارد.

او گفت: معابر مناطق روستایی و راههای فرعی نیز همچنان توسط ماموران راهداری در حال پاکسازی از برف است.

سرپرست فرمانداری جیرفت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مفقود شدن چهار نفر از اهالی روستای گمین از توابع جبالبارز در اثر ریزش برف سنگین خبر داد.

ˈ احمد امینی روشˈ افزود: صبح امروز با اطلاع از مفقود شدن این افراد گروههای امدادی و جستجو به منطقه مورد نظر اعزام شدند اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه، برای جستجو و پیدا کردن این افراد نیاز به بالگرد است که موضوع از طریق ستاد بحران استان در حال پیگیری و انجام می باشد.

0

حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.