جمعه 17th آوریل 2015 , ساعت: 03:04کد مطلب : 76958 نسخه قابل چاپ
خانواده زندانیان سیاسی با اشاره به سالگرد پنجشنبه سیاه اوین

۲۸ فروردین را روز زندانی سیاسی اعلام می کنیم

خانواده های زندانیان سیاسی در سالروز تهاجم نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین در ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ این روز را “روز زندانی سیاسی” اعلام کردند.

به گزارش ملی-مذهبی به دنبال انتشار بیانیه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در سالروز پنجشنبه سیاه و ضرب و شتم زندانیان  سیاسی در سال ۱۳۹۳ گروهی از خانواده های این زندانیان اعلام کردند برای زنده نگاه داشتن خاطره مقاومت و مظلومیت آنها این روز را روز زندانی سیاسی اعلام و تا زمان اعاده حقوق پایمال شده فعالان سیاسی و مدنی هرسال آن را گرامی خواهند داشت.

خانواده های زندانیان سیاسی در بیانیه خود تصریح کرده اند:

یکسال پیش در روز ۲۸ فروردین نیروهای سرکوبگر زندانیان مظلوم سیاسی ما را در بند ۳۵۰ زندان اوین آماج حمله های بی رحمانه قرار دادند.
گویا احکام ظالمانه و حبس ها و حصرهای طویل المدت را برای افراد و گروه های سیاسی منتقد کافی نمی دانستند که با هجوم بی شرمانه زندانیان سیاسی مظلوم را در زیر ضربان مشت و لگد و باتون قرار دادند و سپس تعداد زیادی از آنها را به سلولهای انفرادی و زندانهای دیگر منتقل کردند. آمران این رسوایی به جای عذرخواهی از مردم و زندانیان و خانواده ایشان مانند همیشه فرار به جلو را برگزیدند و با ایراد تهمتهای ناجوانمردانه به توجیه اعمال خویش پرداختند.
با گذشت ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان امر همچنان از تدوین و تصویب قانون جرم سیاسی سرباز می زنند تا با بهانه های مختلف نه تنها حقوق فعالان سیاسی را پایمال و آنها را به حبس و محرومیت های مختلف محکوم کنند بلکه با امنیتی خواندن هر تلاش مشروع سیاسی حتی برخورداری از حقوق زندانیان عادی را نیز از آنها سلب نمایند.
اکنون شریف ترین فرزندان سرزمینمان به جرمهای ناکرده و به اتهام ایران دوستی به حبس های سنگین محکومند و هر روز عرصه بر آنها تنگتر می شود و هیچ دادخواهی جز احکم الحاکمین نیست که ازحقوق پایمال شده آنها دفاع کند.
ما خانواده های زندانیان سیاسی، ضمن گرامیداشت خاطره مقاومت مظلومانه بند ۳۵۰ در ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ به مسئولان امنیتی و قضایی یادآور می شویم که تجربه تاریخی و سنت الهی علیرغم همه ناروایی ها وستم های بکرات تکرار شده، ما را به انهدام ستم و اعاده حق مظلوم امیدوار نگاه می دارد چراکه خداوند بارها و بارها فرموده است: “الا لعنه الله علی الظالمین”. هرچند که گوش های ناشنوا و قلبهای بیمار سخن جاودانه قرآن کریم را نمی شنوند.

حدیث ظلم تو و مظلومیت ما/
حقیقت است چرا سخن از مجاز کنیم

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی
۲۶ فروردین ۱۳۹۴


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.