دوشنبه 2nd آوریل 2012 , ساعت: 06:04کد مطلب : 4024 نسخه قابل چاپ
عضو هیات مدیره کانون کار استان تهران:

۷۰ درصد کارگران با درآمدی کمتر از نصف خط فقر زندگی می‌کنند

علی دهقان‌کیا عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت:۷۰ درصد از کارگران زیر ۵۰ درصد خط فقر گذران معیشت می‌کنند

به گزارش ایلنا علی دهقان کیا نرخ سبد هزینه خانوار کارگری را یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد و یاد آور شدنرخ دستمزد سال جاری کارگران بدون در نظر گرفتن نرخ سبد هزینه خانوار محاسبه شده است

او با انتقاد از عدم اجرای دقیق تعیین مصوبه مزدی کارگران در سال جاری تصریح کرداز زمان تصویب قانون کار تا کنون بند ب ماده ۴۱ قانون کار در تعیین مصوبه کارگران لحاظ نشده است و همین امر موجب شده است که بیش از ۷۰ درصد از کارگران زیر خط فقر گذران معیشت کنند.

عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران با اشاره به وضعیت بحرانی واحدهای تولیدی در کشور خاطرنشان ساخت: هر ساله شورای عالی کار به دلیل افزایش تعداد واحدهای بحرانی و پیشگیری از اخراج کارگران دستمزد کارگران را براساس وضعیت واحدهای تولیدی تعیین می کند. این در حالیست که طبق قانون دستمزد کارگران باید بر مبنای تورم واقعی بازار محاسبه شود.

اوعدم پرداخت یارانه واحدهای تولیدی را موجب افزایش نرخ بیکاری و ورشکستگی واحدهای تولیدی اعلام کرد و گفت: در صورت اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی می‌شود که تا پایان سال جاری بیش از۲۰ درصد از واحدهای تولیدی کشور ورشکست شوند.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.