چهارشنبه 23rd می 2012 , ساعت: 10:05کد مطلب : 10101 نسخه قابل چاپ
مرگ یک متهم زیر شکنجه

۴۶ سال زندان برای پنج متهم به همکاری با احزاب کرد

شعبه‌ یکم دادگاه انقلاب دادگستری شهرستان خوی، ۵ نفر از شهروندان اهل ماکو را به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزسیون حکومت اسلامی جمعا به تحمل ۴۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش سایت کُردپا، مصطفی آرمین فرزند عمر، موسی هاتفی فرزند بحری، سعید درایت فرزند صالح، علی مرحمتی فرزند نبی پنج شهروند کُرد اهل منطقه‌ ماکو هستند که از سوی دادگاه انقلاب خوی به احکام سنگین زندان همراه با تبعید محکوم شده‌اند. گفته می‌شود فرد دیگری که در ارتباط با این پرونده دستگیر شده بود به نام ولی بلخکانلو در اداره‌ اطلاعات تحت شکنجه جان باخته است. بنا به اظهار منابع خبری کرد، ولی بلخکانلو یکی از این شهروندان کُرد چند روز پس از بازداشت و به علت شکنجه‌ شدید در اداره‌ اطلاعات جان خود را از دست داد. در مقدمه احکام صادر شده برای این پنج شهروند اهل ماکو به علت مرگ نامی از وی برده نشده تا حکم مذبور به وی اعلام گردد، اما در میانه‌های حکم صادر شده نام وی عنوان شده است.

طبق حکم صادر شده در دادگاه انقلاب شهرستان خوی، مصطفی آرمین و ولی بلخکانلو اهل ماکو به محاربه و به پانزده سال و شش‌ماه حبس تعزیری و تبعید به زندان برازجان، موسی هاتفی اهل روستای ادغان از توابع ماکو به هفت سال حبس تعزیری، سعید درایت اهل روستای حسوشکی از توابع ماکو به چهار سال حبس تعزیری، علی مرحمتی اهل روستای حصار به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

بنا بر این گزارش، پس از بازداشت این پنج شهروند کُرد توسط اداره‌ اطلاعات در سال گذشته، ولی بلخکانلو تحت شکنجه در بازداشتگاه اداره‌ اطلاعات کشته می‌شود، اما از آن هنگام تا کنون هیچ خبری در رابطه با کشته شدن وی منتشر نشده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.