دوشنبه 25th فوریه 2013 , ساعت: 12:02کد مطلب : 37947 نسخه قابل چاپ
سپاه پاسداران:

کشته شدن یک فرمانده سپاه پاسداران در شمال غرب ایران

گزارش ها حاکی است که سرتیپ دوم پاسدار حمید طباطبائی، از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال غرب ایران کشته است. «سپاه نیوز»، وب سایت خبری سپاه پاسداران، روز یکشنبه ششم اسفندماه نوشته است که سرتیپ دوم پاسدار حمید طباطبائی در حین اجرای ماموریت های مهندسی در شمال غرب کشته شده است.سپاه نیوز جزئیات بیشتری از چگونگی کشته شدن این فرمانده سپاه ارائه نکرده است.

با این حال «سپاه نیوز» از حمید طباطبایی به عنوان یکی از «فرماندهان شجاع و سخت کوش» دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق و همچنین از«مدیران عملیات نیروی زمینی سپاه» یاد کرده است.

مناطق غربی ایران طی سال ها اخیر شاهد درگیری نیروهای وابسته حزب حیات کردستان، پژاک بوده است. حزب حیات آزاد کردستان در این مدت عملیات مسلحانه‌ای را در مناطق مرزی ایران انجام داده است و در مقابل سپاه پاسداران نیز عملات تلافی‌جویانه‌ای را در پی گرفته است.

در همین زمینه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اواسط سال ۱۳۹۰ یک رشته عملیات نظامی را علیه نیروهای پژاک در مناطق مرزی غرب ایران آغاز کرد و در مهرماه همان سال اعلام کرد که ۱۸۰ تن از نیروهای پژاک از سوی سپاه پاسداران کشته شده‌اند.

به گزارش رادیوفردا، در دی ماه سال جاری عیسی قنبری ، معاون انتظامی امنیتی استانداری آذربایجان غربی ، گفته بود:‌با توجه دسترسی کامل و دقیق نیروهای مسلح به مرزهای استان با کشورهای عراق و ترکیه ، گروه های «تروریستی بطور کامل از نوار مرزی عقب نشینی کرده و امکان هیچ گونه حرکتی را ندارند.»

به گزارش ایرنا، معاون انتظامی امنیتی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرده بود: از تابستان سال گذشته که نیروهای مسلح ایران «ضربات سهمگینی را بر پژاک وارد کردند» تا کنون هیچگونه درگیری ، تیراندازی و بمب گذاری در مرزهای استان روی نداده است.ایران و آمریکا حزب حیات آزاد کردستان را به عنوان گروهی تروریستی می‌‌شناسند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.