سه‌شنبه 7th اکتبر 2014 , ساعت: 05:10کد مطلب : 68051 نسخه قابل چاپ
محمود علوی وزیر اطلاعات:

۱۳۰ نفر از نیروهای تکفیری در ایران دستگیر شده‌اند

محمود علوی، وزیر اطلاعات که امروز سه‌شنبه ۱۵ مهر برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به مجلس رفته بود، از دستگیری بیش از ۱۳۰ نفر از “عوامل موثر تکفیری‌ها” در ایران خبر داد.
به گزارش بی بی سی آقای علوی از شناسایی و دستگیری “هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با تکفیری‌ها طی ده‌ها عملیات” و همین طور برخورد با گروه الفرقان توسط وزارت اطلاعات خبر داده است.
به گفته وزیر اطلاعات ایران از این گروه “محموله‌های سنگین انفجاری” کشف و خنثی شده که قرار بوده “در یکی از شهرهای پرجمعیت و مقدس منفجر شود.”
بنا بر گزارش‌ها، الفرقان یک گروه شبه‌نظامی فعال علیه حکومت ایران در استان سیستان و بلوچستان است.
آقای علوی همچنین به نمایندگان مجلس ایران گفت “دو مورد جلیقه انفجاری که برای انفجار در دو مرکز استان در روز قدس پیش‌بینی شده بود” توسط ماموران وزارت اطلاعات کشف و خنثی شده است.
او گفت اگر این کشف صورت نمی‌گرفت “فاجعه‌ای بزرگ به وجود می‌آمد”.
پیشتر معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران هم از خنثی شدن تلاش برای انجام عملیات انتحاری در روز قدس خبر داده بود.
صفرعلی براتلو، روز یکشنبه ۱۹ مرداد گفته بود “در روز قدس برای عملیات انتحاری تیمی فرستاده بودند ولی سربازان امام زمان توانستند آنها را بزنند و خنثی کنند.”
روز قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که هر سال در این روز تظاهراتی در حمایت از فلسطینی‌ها و مخالفت با اسرائیل برگزار می‌شود. معمولا مقام‌های بلندپایه دولتی هم در این راهپیمایی شرکت‌ می‌کنند.
جلسه با شورای حزب دموکرات و کومله
وزیر اطلاعات ایران در بخش دیگری از گزارش عملکرد خود به مجلس ایران گفت که این وزارت‌خانه “با هر کسی که مصالح امنیتی اقتضا کند، صحبت می‌کند”.
او گفت در این راستا “حتی با شورای حزب منحله دموکرات و کومله جلساتی داریم که این اقدامات برای به حداقل رساندن آسیب آنها برای نظام بنا بر وظایف ذاتی وزارتخانه صورت گرفته و اقدامی طبیعی از طرف سرویس اطلاعاتی کشور است.”
هر چند آقای علوی در پاسخ به حمید رسایی، نماینده اصولگرای مجلس که فریاد می‌زد “درباره جلسه با حزب مشارکت هم توضیح بده” گفت که “من جلسه‌ای تحت عنوان جلسه با حزب مشارکت نداشته‌ام.”


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.