چهارشنبه 28th نوامبر 2018 , ساعت: 01:11کد مطلب : 109893 نسخه قابل چاپ

یک امام جماعت اهل سنت در استان گلستان به قتل رسید

خبرگزاری‌های از قتل مولوی عبدالغفور جمال‌زهی، امام جماعت اهل سنت روستای رضاآباد در استان گلستان واقع در شمال این کشور خبر داده‌اند.

به گزارش بی بی سی آقای جمال‌زهی، ۶۱ ساله، از سوی یک موتورسوار مسلح هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است. از هویت ضارب هنوز گزارشی منتشر نشده است.

خبرگزاری ایرنا، ضمن تایید این خبر به نقل از محمود سالاری، فرماندار رامیان نوشته: “مولوی جمال‌زهی مورد اصابت چهار گلوله ساچمه‌ای از اسلحه شکاری قرار گرفت که ۲ گلوله به پا و ۲ گلوله به کمر او خورده و باعث صدمه به روده‌ها و در نهایت جان باختن این روحانی ۶۱ ساله شد.”

در همین حال، خبرگزاری دانشجویی ایران به نقل از عبدالرضا چراغچی، سرپرست معاونت سیاسی استان‌داری گلستان “تروریستی بودن” این قتل را تکذیب کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان هم گفته است تحقیقات درباره علل این قتل آغاز شده و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

با وجود این، خبرگزاری ایرنا هم به نقل از “یک منبع آگاه” خصومت شخصی و “نزاع طایفه‌ای” را علت این قتل خوانده است.

این قتل در حالی روی داده که در ایران نهادهای دولتی و مذهبی مشغول برگزاری مراسم‌های ویژه هفته وحدت هستند.

هفته وحدت که در این کشور هم‌زمان با سالروز تولد حضرت محمد، پیامبر مسلمانان برگزار می‌شود، با هدف ایجاد وحدت ملی میان اکثریت شیعه و اقلیت سنی در تقویم رسمی گنجانده شده است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.