شنبه 30th ژوئن 2012 , ساعت: 12:06کد مطلب : 14620 نسخه قابل چاپ
ستاد «مردمی» پیشگیری و حفاظت اجتماعی:

یکصدهزار نفر در ایران مامور امر به معروف می‌شوند

احمد زرگر دبیر ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعیوابسته به قوه قضائیه گفته است که ۷۰ هزار نفر مامور اجرایی امر به معروف داریم که تا پایان سال تعداد آنها به ۱۰۰ هزار نفر می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای زرگر گفته که ما نمی توانیم در جامعه بی تفاوت باشیم و شاهد پرپر شدن جوانان جامعه خویش باشیم.”

به گفته آقای زرگر، امر به معروف و نهی از منکر مبنای اصلی پیشگیری از وقوع جرم است و ما باید فقط با زبان و به صورت دست جمعی امر به معروف کنیم.”

در وبسایت ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی قوه قضائیه آمده که ماموران ارشاد امر به معروف این ستاد توسط ائمه جمعه و معتمدان محلی معرفی می شوند و بعد از شناسایی و گزینش، آموزش های لازم را در زمینه احکام، اخلاق، امر به معروف و نهی از منکر می بینند.

آنطور که در این وبسایت توضیح داده شده، ماموران ارشاد امر به معروف و نهی از منکر کار انتظامی نمی کنند ولی به عنوان معتمد دستگاه قضایی موارد را به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی گزارشمی دهند و برای رفع مشکلات محلی تصمیم گیری می کنند.

این ستاد بر اساس بخشنامه‌ محمود هاشمی شاهرودی رییس رئیس وقت قوه‌ قضاییه در دی ماه سال ۱۳۸۳ تشکیل شده اما به گفته آقای زرگر تا تیرماه سال ۱۳۸۵ فعال نبود و اکنون در سراسر کشور ۷۰ هزار نفر به عنوان اعضای ستاد پیشگیری هستند.

در ایران نهادهای دیگری نظیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، بسیج سپاه پاسداران و نیروی انتظامی نیز در زمینه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت دارند ولی حوزه وظایف آنها در زمینه امر به معروف به درستی مشخص نیست.


حوزه :
  1. علی

    ترس وافر حکومت فاشیستی-نظامی با نقاب مذهبی را مجبور کرده هر روزدامنه نیرو های جاسوسی و فاشیستی خود را جهت ترس و کنترل مردم گسترش دهد غافل از اینکه مردم ایران و دنیا اجازه برپائی حکومت خمر های سرخ دیگری را در خاور میانه به کسی نخواهند داد.

  2. حمید

    جناب زرگر ، پول نفت ته کشیده ، اون ۷۰ هزار تا را هم مرخص کنید بروند رد کارشان .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.