چهارشنبه 18th سپتامبر 2013 , ساعت: 07:09کد مطلب : 51757 نسخه قابل چاپ
شادی های ایرانی ادامه دارد

کشتی ایران بعد از ۴۲ سال خارج از خانه بر بام جهان ایستاد

تیم ملی کشتی ایران  موفق شد بعد از سال های طولانی به قهرمانی جهان دست یابد.

آزادکار وزن‌ ۷۴ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان به دیدار پایانی این مسابقات رسید و ایران قهرمان جهان شد.

به گزارش  فارس، روز سوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از ساعت ۱۵:۳۰ با مسابقات وزن ۷۴ کیلوگرم در بوداپست مجارستان آغاز شده است که عزت‌الله اکبری با پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی علاوه به کسب جواز حضور در فینال قهرمانی ایران را در این مسابقات مسجل کرد.

اکبری در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل رشید قربان‌اف از ازبکستان به برتری رسید و فینالیست شد.

با توجه به حضور اکبری در فینال، کسب ۹ امتیاز برای تیم ایران قطعی شد که با ۳۷ امتیاز ۲ روز گذشته ایران با مجموع ۴۶ امتیاز بالاتر از روسیه(۴۴ امتیاز) قهرمان جهان شد.

آخرین قهرمانی کشتی آزاد ایران در خارج از خانه در جهان، در سال ۱۹۶۵ میلادی بود که به ۴۸ سال پیش در منچستر انگلیس برمی‌گردد. البته ایران در سال ۲۰۰۲ تهران موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود که این قهرمانی در خانه به دست آمده بود. این قهرمانی، پنجمین قهرمانی ایران در جهان محسوب می‌شود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی‌گیر حضور دارند، عزت‌الله اکبری در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ مقابل آلکساندر بورکا از مولداوی به پیروزی رسید و در دور دوم هم با نتیجه ۷ بر صفر از سد ماکاراشویلی از گرجستان گذشت. اکبری در دیدار یک‌هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل مورا بلانکو از کوبا به پیروزی رسید و گام به یک‌چهارم گذاشت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل تاناکامی از ژاپن به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

اکبری برای کسب مدال طلا در فینال به مصاف جردن باروس دارنده مدال طلای المپیک و جهان از آمریکا می‌رود.

 

 


حوزه :
برچسب ها :
  1. ali manly

    انصافا مبارک باشد. براو.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.