شنبه 26th اکتبر 2013 , ساعت: 12:10کد مطلب : 53762 نسخه قابل چاپ
از سوی یک گروه تروریستی در سیستان صورت گرفت

کشتار بی رحمانه ۱۷ مرزبان ایرانی

درگیری مسلحانه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در منطقه مرزی سراوان در جنوب شرق کشور با اشرار مسلح منجر به کشته شدن ۱۷ تن از مرزبانان و همچنین زخمی شدن تعداد ۷ مرزبان دیگر شد.

نماینده   سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در زاهدان با تایید این خبر درباره جزئیات آن اظهار داشت: درگیری مرزبانان سیستان و بلوچستان در محدوده پاسگاه “گزبستان” در نقطه صفر مرزی در شامگاه جمعه موجب شهادت ۱۷ تن از مرزبانان شد.

هدایت‌الله میر مرادزهی همچنین خبر از مفقود شدن تعداد سه تن دیگر از مرزبانان در این درگیری داد و گفت: تعداد هفت مرزبان نیز در جریان این حادثه زخمی و مجروح شدند.

وی ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت کشته شدن این فرزندان برومند ایران اسلامی که برای حفظ امنیت و پاسداری از خاک میهن جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند افزود: به‌طور حتم نحوه شهادت و چگونگی این اتفاق از طریق راه کارهای قانونی در مجلس مورد پیگیری ویژه قرار خواهد گرفت.

مرادزهی با بیان اینکه این حوادث تبعات سنگین و ناگواری برای مردم استان به همراه خواهد داشت ادامه داد: باید هر چه زودتر با عاملان این جنایات برخورد جدی صورت گیرد.

وی در پاسخ به مهر مبنی‌بر اختلاف در آمار تعداد شهدا و مجروحان این حادثه در بین رسانه‌ها نیز گفت: مدیریت روانی در چنین حوادث ناگوار و امنیتی و همچنین اطلاع‌رسانی لازم از جمله مشکلاتی است که هنوز در استان حل نشده است.

در این راستا یک مقام آگاه در مرزبانی استان به مهر گفت: انتشار و اطلاع رسانی در مورد این حادثه طبق دستور صادره از تهران تنها از طریق فرمانده انتظامی کشور ممکن است و سردار احمدی مقدم تا ساعاتی دیگر تمامی رسانه‌های کشوری را در جریان جزئیات حادثه قرار خواهد داد.


حوزه :
  1. ناظر

    تعدات تلفات اشرار بدون احتساب عمل شجاعانه دادستان سلحشور زاهدان چند نفر بوده است ؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.