شنبه 12th ژانویه 2013 , ساعت: 04:01کد مطلب : 34104 نسخه قابل چاپ
معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا

کسانی که در خارج از کشور شئونات اسلامی را رعایت نکنند، ممنوع الخروج میشوند!

معاون اجتماعی پلیس اطلاعات و امنیت ناجا  گفت: از خروج مجدد افرادی که در خارج از کشور در سفرهای قبلی جرم، فساداخلاقی و سایر اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی انجام دهند، جلوگیری خواهد شد.

این مقام نظامی با اعلام این خبر مشخص نکرد، که به چه شکل وقوع اعمالی که وی خلاف شئونات اسلامی خواند، ثابت خواهد شد و بر اساس کدام قانون این افراد ممنوع الخروج خواهند شد.

 سرهنگ صادق رضادوست با بیان اینکه یکی از سوالات متداول مسافران خارج از کشور قبل از سفر این است که آیا «ممنوع‌الخروج» هستند یا خیر، گفت: در راستای پیشگیری از ایجاد اختلال در مسافرت و برنامه‌ریزی‌های مسافران خارج از کشور، هموطنانی که قصد مسافرت دارند، می‌توانند پیش از مسافرت شخصا با ارائه اصل گذرنامه به ادارات گذرنامه تهران و استان‌ها مراجعه کرده و از آخرین وضعیت خروج خود مطلع شوند.

رضادوست همچنین تاکید کرد: کسانی که در خارج از کشور مرتکب اعمال خلاف قانون از قبیل: سرقت، کلاهبرداری، خرید و فروش موادمخدر، ولگردی، فساد اخلاقی و سایر اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی شوند از خروج مجددشان جلوگیری خواهد شد.

اظهارات این مقام انتظامی در حالی است که تا پیش از این نیز بسیاری از چهره های معروف از جمله بسیاری از هنرمندان، فعالان حقوق بشر و … که به خارج از ایران سفر کرده بودند، به علت آنچه که «دست دادن با نا محرم» و یا «عدم رعایت حجاب اسلامی» و … خوانده شده ، مورد حمله رسانه های اصولگرا قرار گرفته و حتی در برخی موارد تهدید به پیگرد قانونی شده اند.

در این زمینه به نام هایی همچون، نیکی کریمی، فاطمه معتمد آریا، میترا حجار و شیرین عبادی می توان اشاره کرد.


برچسب ها :
 1. احمد

  کسانی هم که در جهنم به بزرگان راحل نظام جسارت کنند ، جیز میشوند . خودم به زودی میایم و با انها برخورد میکنم .

 2. ناشناس

  بااین قبیل اظهار نظرهای نامفهوم وبی توجهی به عواقب ان جلوی ورود خیلی از دانشمندان ایرانی مقیم خارج راکه برای اموزش مشتاقان وخدمت بوطن بطور موقت به ایران میایند میگیریم که دودش بچشم همه میرود.

 3. شیرازی

  وقتی رئیس پلیس سردار برادر باجناق باشد و قائم مقامش قاتل کهریزک از سایر معاونین چه انتظار.
  پلیس در مانده و نوکر صفت و در اختیار رهبر بهتر از این نمیشود که چرت و پرت و یاوه سرایی کند
  پلیس روانی و دارای توهمات یعنی این

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.