سه‌شنبه 12th مارس 2013 , ساعت: 09:03کد مطلب : 39210 نسخه قابل چاپ
رویترز مدعی شد

کاهش صادرات نفت ایران از ۱/۱ میلیون بشکه به ۸۱۰ هزار بشکه در روز

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی اعلام کرد صادرات نفت ایران در ماه مارس سال جاری میلادی (۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین۱۳۹۲) از ۱٫۱ میلیون بشکه در روز در ماه گذشته به ۸۱۰ هزار بشکه خواهد رسید.

به گزارش عصر ایران در این گزارش ادعا شده است صادرات نفت ایران در ماه مارس سال جاری میلادی به کمترین میزان خود از زمان تشدید تحریم های نفتی و بیمه ای غرب علیه ایران خواهد رسید.

رویترز می افزاید کره جنوبی و هند ۶۰ درصد و ژاپن ۲۰ درصد از واردات نفت خام خود از ایران را کاهش داده اند ، در حالی که چین در این ماه ۷ درصد بیش از ماه گذشته از ایران نفت وارد می کند.

بر اساس این گزارش از ۸۱۰ هزار بشکه نفت خام صادراتی ایران ، ۷۰۳ هزار بشکه آن به خریداران عمده نفت ایران در آسیا(چین، هند، ژاپن و کره جنوبی) و الباقی به ترکیه (تنها خریدار اروپایی نفت خام ایران) صادر می شود؛ در حالی که در ماه فوریه خریداران نفت ایران در آسیا روزانه ۹۶۰ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد کرده اند.

این کاهش صادرات منجر به کاهش در آمدی ۱ میلیارد دلاری ایران در ماه مارس سال جاری خواهد شد.

رویترز دلیل کاهش صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی را کاهش همه ساله تقاضا در ماه مارس در کشورهای واقع در نیمکره شمالی و نیز مشکلات ناشی از تحریم های بیمه ای آمریکا و اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت ایران دانسته است.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.