یکشنبه 3rd می 2020 , ساعت: 11:05کد مطلب : 116938 نسخه قابل چاپ

چین دلار را از معاملات بازار سهام چین حذف کرد

چین امروز در یک اقدام غافلگیر کننده برای جهان ، تصمیم گرفت در معاملات بورس کالا ، قیمت دلار را فسخ کند.
تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ اردیبهشت ۹۹

چین 🇨🇳 از این پس در معاملات بورس خود به جای دلار، رسما یوان چین را معامله خواهد کرد . این یک گام جسورانه و مهم در تاریخ اقتصادی چین است. این بدان معنی است که دلار در تجارت چین غیرقابل استفاده است و دلار آمریکا به شدت در برابر یوان چینی سقوط می کند و ممکن است بر بازارهای جهانی تأثیر بگذارد. و همه بازارهای جهانی از این تصمیم متحیر شدند. این اخبار در برنامه بعد از ظهر انگلیسی BBC World مورد بحث قرار گرفت. این یک جنگ اقتصادی است که می تواند جهان را به سمت جنگ ویرانگر سوق دهد که اگر آمریکا در مقابل این تصمیم احمقانه رفتار کند، نمی توان از آن غافل شد! چین ۲۰۲۱ جهان را رهبری خواهد کرد. این رویای قدیمی چین است و آنچه را که قصد داشت برای ده ها سال یا بیشتر به آن برسد.

چین برنامه ریزی یک ارز دیجیتال جداگانه e-RMB را دارد تا با $ دلار دعوا کند. این تصمیم چین می تواند فرافکنی قوی ای برای فراموش کردن شیوع ویروس کرونا در جهان از مبدا چین باشد که آمریکا این روزها بسیار روی آن مانور کرده بود.

برخی کارشناسان معتقدند “اقدام چین در حذف دلار و جایگزینی آن با یوآن، به منزله آغاز فروپاشی قانون برتون وودز و آقایی جهانی دلار تلقی شود که منجر به تورم وحشتناک در آمریکا خواهد شد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.