شنبه 14th آوریل 2012 , ساعت: 10:04کد مطلب : 5456 نسخه قابل چاپ
برای مقابله با تحریم های نفتی و مالی

چین برای ایران نفت‌کش می سازد

جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تحریم های نفتی و مالی، به افزایش تعداد نفت‌کش های خود اقدام می کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، قرار است به زودی چین، یکی از ۱۲ فروند نفت‌کش سفارشی ایران را تحویل ایران دهد.

تحریم های غربی باعث شده اند بخشی از نفت کش ها از حمل و نقل نفت ایران خودداری کنند. همین عامل ایران را به استفاده بیشتر از نفت‌کش های خود برای صادرات نفتش وادار کرده است.

براساس تحریم های اتحادیه اروپا، شرکت های بیمه اروپایی از بیمه نفت کش های حمل کننده نفت ایران خودداری می کنند. این وضعیت باعث می شود تعداد نفت کش هایی که نفت ایران را جابه جا می کنند کاهش یابد و هزینه های جابجایی نفت ایران برای خریداران اصلی مانند چین، هند و کره جنوبی و هند نیز افزایش یابد.

واردکنندگان بزرگ نفت خام ایران نیز تلاش دارند در رایزنی با کشورهای اروپایی آنها را به عقب نشینی و انعطاف پذیری در مسئله بیمه نفت کش های تعامل کننده با ایران، قانع سازند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست ماه می آینده (اردیبهشت – خرداد) درباره تحریم های ایران، تصمیم گیری کنند.

مدیر عامل یک شرکت نفتی در پکن در این باره گفت: این قرارداد ساخت نفت کش ها به دلیل تحریم های فعلی علیه ایران، از اهمیت بیشتری برخوردار است. ظرفیت حمل و نقل نفتکش نخست ۳۱۸ هزار تن است.

قرار است هفت فروند نفتکش سفارشی ایران تا پایان سال جاری میلادی و چهار فروند نفت کش باقی مانده تا پایان ۲۰۱۳ تحویل ایران داده شود.

رقم کل قرارداد ساخت ۱۲ فروند نفتکش برای ایران، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است.

مدیر عامل یک شرکت نفتی دیگر در چین نیز گفت: تحریم های غربی در ساخت نفت کش های ایران، تاثیری ندارند زیرا پرداخت پول از طرف شرک ملی نفتکش ایران بدون مشکلات بزرگی در جریان است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.