چهارشنبه 11th ژوئن 2014 , ساعت: 11:06کد مطلب : 63938 نسخه قابل چاپ

پیمان عارف به یک سال حبس دیگر محکوم شد

پیمان عارف فعال سیاسی به یک سال زندان دیگر محکوم شد.

این حکم از سوی قاضی مقیسه صادر شده است.

عارف در صفحه فیس بوک خود در مورد این حکم نوشته است:

امروز و با توجه به احضار تلفنی سه شنبه هفته گذشته و شنبه این هفته دفتر شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، من و وکیلم مسعود اولیایی فرد در این شعبه حاضر شدیم تا رای صادره توسط قاضی محمد مقیسه ابلاغ گردد.

این نحوه ابلاغ حضوری که سابقه قدیمی در دادگاه انقلاب دارد بر مبنای منطق “سند برای پناهندگی دستتان نمیدهیم!” صورت میگیرد.

بدین ترتیب اینجانب در سومین محکومیت پس از انتخابات ۸۸ خود به تحمل یک سال زندان دیگر محکوم گردیدم.

رای را رونویسی نمودیم که بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

به تاریخ ۹۳/۲/۳۰ شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران بتصدی امضاکننده ذیل در وقت مقرر تشکیل است. پرونده کلاسه ۱۹۳۴۶/۹۲/ط د اتهامی آقای پیمان عارف فرزند جلیل دائر بر فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت نظر است. با عنایت به مجمع محتویات پرونده و بررسیهای انجام شده و استماع مدافعات نامبرده دادگاه ختم رسیدگی را اعلام و به شرح ذیل مبادرت به صدور رای می نماید.

رای دادگاه: در خصوص اتهام آقای پیمان عارف فرزند جلیل دائر به فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی با عنایت به محتویات پرونده و بررسیهای انجام شده و استماع مدافعات نامبرده و گزارش وزارت اطلاعات، اینکه نامبرده پس از اتمام محکومیت قبلی در رابطه با اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مجددا به فعالیت های خود بر علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای مجازی ادامه داده؛ نامبرده که از عناصر گروهک مرتد جبهه ملی و از عناصر فعال این گروهک می باشد از طریق فضای مجازی اقدام به فضاسازی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده و با ایجاد کمپین نه به حجاب اجباری همسر وی در سایت ها اقدام به کشف حجاب نموده و اینکه نامبرده با محکوم دیگر محمد ملکی اقدام به تهیه بیانیه ای با عنوان (برای صلح و آزادی) نموده که نظام جمهوری اسلامی را جنگ طلب و مسئولین نظام را عامل کشتار و خشونت معرفی نموده و با فراخوان در رابطه با یادمان فروهرها و امضای نامه به زبان بان کی موئی همزمان با برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در ایران به دفاع از سران فتنه و حقوق بشر در جهت فشار بر نظام جمهوری اسلامی برآمده و پس از آزادی از زندان با جمع افراد بند ۳۵۰ اقدام به برپائی میتینگ زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ نموده و نیز شخصا به دیدار و کمک خانواده های زندانیان اغتشاشات و هم به ملاقات عناصر ضد انقلاب از جمله عباس امیرانتظام و نسرین ستوده رفته و نسرین ستوده را ستم ستیز و ستمدیده معرفی نموده و کمپین انتخابات ریاست جمهوری برای داود باوند سخنگوی جبهه ملی و عباس امیرانتظام و محمد ملکی منافق و کمپین نجات ایرانی با حمایت از حضور محکوم فتنه شعله سعدی را راه اندازی نموده است و نظام جمهوری اسلامی را نظامی مستبد قلمداد نموده و با ارائه تصویری از خود در فضای فیسبوک اعلام داشته من دانشجوی ستاره دارم و نظام جمهوری اسلامی را اینگونه معرفی نموده که از حق تحصیل انسانها را محروم می نماید.

با عنایت به فعالیت های انجام گرفته از نامبرده در فضای سیاسی و امضاء ذیل بیانیه های بر علیه نظام جمهوری اسلامی و معرفی نمودن نظام جمهوری اسلامی به عنوان نظام مستبد دادگاه بزه انتسابی را در خصوص وی محرز دانسته مستندا به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی نامبرده را به تحمل یک سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم می نماید.

رای صادره حضوری و ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاههای تجدیدنظر استان می باشد.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.