چهارشنبه 3rd سپتامبر 2014 , ساعت: 05:09کد مطلب : 66770 نسخه قابل چاپ

پیام تسلیت دکتر محمد ملکی به مناسبت درگذشت دکتر ناصرکاتوزیان

دکتر محمد ملکی نخستین رئیس دانشگاه تهران پس از پیروزی انقلاب با صدور پیامی درگذشت دکتر امیرناصر کاتوزیان را تسلیت گفت. متن این پیام به این شرح است

بسم الحق

از شمار دو چشم یک تن کم
وز شمار خرد هزاران بیش

خبر درگذشت حقوق دان برجسته ایران و همکار دانشگاهی دکتر امیر ناصر کاتوزیان موجب اندوه و تاثر بسیار گردید. من مفتخر بودم که در دورانی که مسئولیت سرپرستی دانشگاه تهران را بر عهده داشتم ایشان مسئولیت ریاست دانشگاه حقوق را پذیرا گردید و دلسوزانه و عالمانه در جهت ارتقای جایگاه علم حقوق و مبانی حاکمیت قانون در کشور کوشش بسیار نمود. تدوین قانون استقلال دانشگاهها در آن زمان یکی از تلاشهای بیشمار ایشان بود که متاسفانه هرگز در نظام ولایی به اجرا گذاشته نشد.
استاد کاتوزیان شخصیتی ملی، مستقل و وطن دوست داشت و هرگز حاضر نشد که علم حقوق را بازیچه نظرات متحجرانه دین آویزان کند و از اینرو از همان سالهای نخست تسخیر کشور توسط نظام ولایی، مورد بی مهری قرار گرفت و سالها از تدریس و تحقیق در دانشگاه محروم گردید.
فقدان این استاد فرهیخته و شخصیت ملی و دردمند که عمرش را در راه آموزش علم حقوق و استقرار عدالت حقوقی صرف کرد به خانواده ایشان، جامعه دانشگاهی و تمامی ایران دوستان تسلیت می گویم و آرزو دارم روزی آموزه های استاد کاتوزیان مبنای شکل گیری یک نظام حقوقی عادلانه و مستقل در ایرانی آزاد باشد.

دکتر محمد ملکی
۱۲ شهریور ۱۳۹۳


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.