چهارشنبه 28th نوامبر 2012 , ساعت: 03:11کد مطلب : 30702 نسخه قابل چاپ
نماینده مجلس:

پروژه عمرانی فعال در کردستان نداریم ؛ پروژه‌ها نیمه فعال یا تعطیل هستند

نماینده شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: در حال حاضر در استان کردستان پروژه فعال وجود ندارد و اکثر پروژه‌ها یا نیمه فعال‌ و یا تعطیل هستند.

به گزارش فارس، سیداحسن علوی در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان در سنندج اظهار داشت: در جلسه کمیسیون عمران مجلس به صورت خوش‌بینانه ۴۰ درصد تخصیص اعتبارات عمرانی  و ۷۰ درصد اعتبارات هزینه‌ای مطرح شده است.

نماینده شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشور ما در مقطعی درگیر جنگ نظامی و در زمانی نیز مورد هجمه فرهنگی واقع شد و اکنون نیز که با جنگ اقتصادی از سوی دشمن و تحریم‌ها مواجه شده است.

علوی خواستار همکاری بیشتر مدیران استان با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شد و عنوان کرد:  مدیران مشکلات ادارات تحت مدیریتی خود را به نمایندگان مجلس منتقل تا آنها نیز درصدد رفع و حل این موانع تلاش کنند.

وی یادآور شد: از آنجا که همه برای یک هدف و تعالی کشورمان در تلاش هستیم باید تعامل و همکاری بیشتری با هم داشته باشیم.

به گفته این نماینده مجلس، پایان سال مالی تا اواخر تابستان موجب شده که بعد از مبادله موافقتنامه و انعقاد قرارداد چهار ماهه به اتمام رسیده و وارد فصل زمستان شویم و به این صورت اعتبارات عملا در استان‌های سردسیری مثل کردستان جذب نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گاهی جذب اعتبارات سوری است و مدیر برای جلوگیری از برگشت اعتبارات ناگزیر به ارائه صورت وضعیت سوری می‌شود.

وی بیان داشت: اگر سال مالی به اول یا پایان آذر موکول شود بسیاری از مشکلات مذکور حل و فصل خواهند شد.

نماینده  شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فکر اساسی در ارتباط با پروژه‌های زیربنایی استان هم چون راه‌آهن صورت گیرد و امورات مربوط به این پروژه پیگیری شود.

علوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان پروژه فعالی وجود ندارد و اکثر پروژه‌ها یا نیمه فعال‌اند یا تعطیل هستند.

این نماینده مجلس در پایان ابنا به گفته خودش از بیان یک سری مطالب در ارتباط با پروژه‌های استان خودداری کرد و علت آن را نیز ممانعت از دلگیر شدن استاندار از خود به خاطر انعکاس این مطالب در رسانه‌ها شد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.