جمعه 16th می 2014 , ساعت: 04:05کد مطلب : 63092 نسخه قابل چاپ
نوبخت:

وزارت اطلاعات و دادگستری در مورد بند ۳۵۰ به دولت گزارش می دهند

سخنگوی دولت با بیان اینکه دنبال گسترش روابط با عربستان هستیم گفت: سفر روحانی به چین هم در راستای تقویت روابط انجام می‌شود.
 به گزارش فارس، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز و در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بیش از ۳ میلیون نفر از مردم بصورت رایگان دفترچه بیمه دریافت کرده‌اند گفت: ۳ مورد از ۸ مورد طرح تحول درمانی را اجرا کرده‌ایم و ۴۰ تا ۷۰ درصد قیمت تجهیزات پزشکی کاهش یافته است.

او با بیان اینکه طبق برنامه اعلام شده، منابع حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به همراه یازده هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی صرف امور تولید و اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان‌ها می‌شود، گفت: اجرای طرح سلامت در بیمارستان‌ها آغاز شده و از هشت اقدامی که باید در راستای اجرایی شدن طرح تحول سلامت انجام شود، سه مورد آن اجرایی شده است.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه در روزهای گذشته بعد از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی، بیش از سه میلیون نفر از هموطنان بصورت رایگان دفترچه بیمه خدمات درمانی دریافت کردند، یادآور شد: هر فردی که از مسیر نظام ارجاع به بیمارستان‌ها مراجعه کند و همچنین روستائیان و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، فقط پنج درصد از هزینه درمان اکنون از آنها دریافت می‌شود و برای سایر افراد فقط ۱۰ درصد دریافت می‌شود.

او ادامه داد: مکانیزم تعیین میزان یارانه بخش تولید در دست تدوین است ،نرخ تورم را تا پایان سال کاهش می‌دهیم و برای ایجاد اشتغال هم برنامه‌هایی داریم.

نوبخت همچنین گفت که مبالغ ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به حساب خزانه واریز نمی‌شود و مبلغ حاصل شده به همراه یازده هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در راستای اقداماتی که دولت اعلام کرده بود، صرف می‌شود.

او با تاکید بر اینکه دنبال گسترش روابط با عربستان هستیم گفت: سفر روحانی به چین هم در راستای تقویت روابط انجام می‌شود.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود یادآور شد: بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان به صورت ریالی و ۵۷ میلیارد دلار به صورت ارزی طی ۱۰ ماه آینده در کشور سرمایه‌گذاری خواهد شد و این تولید را افزایش می‌دهد.

او با تاکید بر اینکه وزارت دادگستری و اطلاعات مامور شده‌اند اطلاعات لازم را درخصوص اوین را به دولت ارائه کنند گفت: این گزارش تهیه می شود تا ما وظیفه نظارتی خود را انجام دهیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه پرداخت یارانه به تمام کسانی که ثبت‌نام کردند ادامه خواهد یافت گفت: به تدریج به وظایف خود عمل می‌کنیم فعلا از حذف کسی صحبت نمی‌کنیم چون هر وقت از این موضوع صحبت می‌شود خانواده‌های کم‌درآمد نگران می‌شوند.

او درخصوص نامه توکلی درباره رانت ۶۵۰ میلیون یورویی نیز گفت: دولت قطعا پاسخ آن را خواهد داد.

نوبخت در ادامه سخنان خود گفت: رسیدگی به دارایی‌های مسئولان در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است، در حال حاضر همه همکاران بنده در هیئت وزیران همه دارایی‌های خود را به ریاست قوه قضائیه اعلام کردند و ما از اینکه همه چیز شفاف باشد استقبال می‌کنیم و اگر در سایه این شفافیت پیش برویم تخریب‌هایی که ناجوانمردانه بعضاً صورت می‌گیرد می‌توان جلو آنها را گرفت چون همه چیز برای ریاست قوه قضائیه که دارایی‌های همه مسئولان را دارد، مشخص است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال ‌که چندی پیش رییس‌جمهور از وزارت صنایع بازدید کردند و وزیر صنعت نیز اعلام کرد که ارز مبادله‌ای به خودروسازان اختصاص داده خواهد شد، ولی با توجه به این اقدامات مباحثی در مورد گران شدن قیمت خودرو همچنان مطرح است، گفت: در هیات وزیران این موضوع مطرح شد و دولت مخالفت سریع خود را با هرگونه افزایش غیرقانونی این‌چنینی بیان کرد و مقرر شد وزیر صنعت نظارت لازم را داشته باشد و ما نیز بتوانیم از مردم در برابر افزایش قیمت حمایت کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه قوه قضاییه اعلام کرده در صورتی که دولت موارد تخلف مستند من روحانی نیستم را اعلام کند و در این ارتباط شکایت کند پیگیری خواهد کرد، گفت: دولت با کناره‌گیری از هرگونه حاشیه‌سازی‌ تمام همت خود را در راستای خدمت به مردم به کار می‌گیرد و خود را موظف به خدمت به مردم می‌داند، شاید عده‌ای تلاش داشته باشند که همت و ذهن دولت را از خدمت به مردم منحرف و به این دعواها معطوف کنند، ولی مردم دولت تدبیر و امید را در این راستا انتخاب کردند که با پرهیز از حاشیه‌ و توجه به حاشیه‌ها به خدمت به مردم بپردازد و ما نیز تمام تلاش خود را در این راستا به کار می‌گیریم.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.