یکشنبه 21st فوریه 2016 , ساعت: 10:02کد مطلب : 91506 نسخه قابل چاپ
فراخوان سید محمد خاتمی برای شرکت در انتخابات

همه با هم به کل «لیست امید» در مجلس و خبرگان رای بدهیم

سیدمحمد خاتمی با انتشار پیام تصویری ضمن دعوت از مردم ایران برای شرکت در انتخابات تاکید کرد همه با هم به کل «لیست امید» در مجلس و خبرگان رای بدهیم و گام دوم را برداریم.

به گزارش ملی مذهبی متن کامل پیام ویدیویی سیدمحمد خاتمی خطاب به مردم برای انتخابات ۹۴ از این قرار است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند انسان را حاکم بر سرنوشت خویش آفریده است و حق حاکمیت بر سرنوشت از جمله در انتخابات اعمال می‌شود. هر چه انتخابات آزاد‌تر و رقابت‌تر، اعمال این حق آسان‌تر و میسرتر خواهد بود. مردم شریف و بزرگوار ایران در آستانه‌ی دو انتخابات مهم قرار گرفته‌اند. اگر آنان‌که مسئول برگزاری انتخابات‌اند با سعه‌ی صدر به مسایل می‌نگریستند و وظایف قانونی خود را با خردمندی و همه‌جانبه‌نگری اعمال می‌کردند و چهره‌های شایسته و مورد اعتماد و احترام و شناخت مردم اجازه‌ی حضور در انتخابات میافتند، بدون شک این انتخابات پرشورتر و کارآمدتر می‌شد. تجربه نشان داده است که هرچه شرکت مردم در انتخابات بیشتر باشد و هر چه سلایق مختلف با شوق و شور بیشتری در انتخابات شرکت کنند، نتیجه‌ی انتخابات به خواست مردم، مصلحت کشور و آرمان‌های مردم نزدیک‌تر خواهد بود.

ولی‌ به هر حال هنوز هم کم نیستند چهره‌های شایسته‌ای که می‌توانند به درد ملت بخورند و مشکلات ملت را حل بکنند. شرکت در انتخابات می‌تواند همه‌ی نقشه‌های دشمنان بیرونی و درونی کشور و انقلاب و مردم ما را نقش بر آب کند و دارای نتایج و آثار ارزنده‌ای است. دولت محترم و رئیس جمهور را کمک می‌کند تا به تعهداتی که در مقابل مردم دارد بهتر و محکم‌تر عمل کند. از جمله پس از حل مسئله‌ی هسته‌ای و مسائل پسابرجام که بهره‌ی آن می‌تواند به مردم برسد و نیز اعمال برجام ۲ و ایجاد فضای بازتر و امن‌تر در عرصه‌ی سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور که از وعده‌های رئیس جمهور محترم است می‌تواند راحت‌تر تحقق پیدا بکند. یک مجلس مستقل که در عین انجام وظایف خود می‌تواند همسو و همراه با رئیس جمهور و شعارهای اصلی او باشد برای مردم ما بسیار مفید است.

بعد از گام اول که با موفقیت در سال ۹۲ برداشته شد این ائتلاف گام دوم را برای مجلس برمی‌دارد. با ائتلاف قابل تقدیری که از سوی اصلاح‌طلبان و دیگر نیروهای علاقمند به دولت و ملت پدید آمد اینک دو فهرست در اختیار مردم است. یکی برای مجلس شورای اسلامی و دیگری برای مجلس خبرگان. پیشنهاد من این است که همه‌ی جریانات توافق کنند که لیست‌ها به نام «لیست امید» در اختیار مردم قرار گیرد. ضمن احترام به همه‌ی نامزدهای حاضر در صحنه‌ی انتخابات و هم جریانات فعال در انتخابات عرض می‌کنم ‌آنان‌که به صلاح کشور، اصلاح‌ امور، پیشرفت کشور و رفع تهدیدها و تنگناها می‌اندیشند بکوشند تا با رای دادن به هر دو فهرست، به تمامی افراد هر دو فهرست، تکرار می‌کنم، به تمای افراد هر دو فهرست، گامی در جهت سربلندی کشور، تقویت امنیت و ثبات کشور و بهبود و اصلاح امور بردارند. همه با هم به پیش به سوی صندوق‌های رای و از آن‌جا به سوی فردایی که در آن ایران آبادتر، آزادتر و به خواست‌های ملت نزدیک‌تر است. همه با هم به پیش به سوی سربلندی و اصلاح امور، ان‌شاءالله.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.