شنبه 11th می 2013 , ساعت: 01:05کد مطلب : 43700 نسخه قابل چاپ
خط و نشان جوانفکر پس از ثبت نام در وزارت کشور:

همه باید قانون را رعایت کنند حتی شورای نگهبان

علی‌اکبر جوانفکر پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری: دولتم ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهد بود.  مشاور سابق رئیس دولت راه خود را منطبق با راه احمدی‌نژاد عنوان و تصریح کرد: دولتم ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهد بود.

علی‌اکبر جوانفکر در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مسائلی که برای من بوجود آمده را در جریان هستید، گفت: اتفاقی که افتاد و دوره ۶ ماهه زندان من را هیچ وقت قبول نداشتم و الان هم ندارم ولی تابع قانون هستم.

مشاور سابق رئیس دولت در پاسخ به این سؤال که ‌آیا نظر شورای نگهبان را خواهید پذیرفت؟ گفت: این سوال را فقط متوجه نامزدها نکنید، چراکه همه دستگاه‌ها باید بر اساس ضوابط قانونی عمل کنند، حتی شورای نگهبان لذا ما هم از قانون تبعیت می‌کنیم، چراکه بالاخره انتخابات متعلق به مردم است و باید حق مردم را به درستی ادا کنیم البته فکر می‌کنم شورای نگهبان اگر بر اساس قانون سوابق و خدمات من را ‌ببیند، حتماً تأیید صلاحیت می‌شوم، چراکه دادستان کل کشور هم گفته که محکومیت در دستگاه قضایی به معنای رد صلاحیت نیست.

وی افزود: فکر می‌کنم دارای پایگاه اجتماعی هستم و با همین نیت وارد عرصه انتخابات شدم.

مدیرمسئول سابق روزنامه ایران یادآور شد: آن روز که آمدند و به روزنامه ایران حمله کردند، هیچ حکمی برای بازداشت من وجود نداشت و به همین دلیل ‌رفتند لذا عدم بازداشتم در آن روز ربطی به حمایت از رئیس جمهور نداشت.

جوانفکر از مخالفت همسرش با نامزدی وی خبر داد اما در عین حال گفت: گفتم فرصتی است که باید دین خود را به مردم ادا کنیم و به همین دلیل درخواست کردم بنده را همراهی کند.

مشاور سابق رئیس دولت راه خود را منطبق با راه محمود احمدی‌نژاد عنوان کرد و با اشاره به اینکه دولتش ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهد بود، تأکید کرد: دلیلی ‌ندارد به شما بگویم برای ثبت‌نام با چه کسی مشورت کرده‌ام، هرچند که من خودم تصمیم گرفته‌ام ‌بیایم.

جوانفکر در پاسخ به سؤالات متعدد خبرنگاران درباره ارتباطش با جریان انحرافی گفت: شما می‌خواهید من را محاکمه کنید یا سوال‌؟ شما ‌من را بازجویی می‌کنید. جریان انحرافی وجود خارجی ندارد. کجا وجودش به اثبات رسیده است؟ چرا بر اساس فرضیات ذهنی افراد را محاکمه می‌کنید؟

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شما کاندیدای دولت هستید، تصریح کرد: مگر دولت می‌تواند کاندیدا داشته باشد که من کاندیدایش باشم؟ دولت نمی‌تواند کاندیدا داشته باشد.

مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا در پاسخ به سؤالی درباره نحوه ارتباطش با روحانیون، جایگاه روحانیت را در کشور رفیع خواند و با بیان اینکه شخصیت‌های عظیم‌القدری مانند امام و رهبری روحانی هستند، خطاب به خبرنگاران گفت: این سوالات که از من‌ می‌پرسید، اصلاً موضوعیت ندارد چراکه کسی که کاندیدا می‌‌شود، چهارچوب‌ها را قبول دارد لذا این سؤالات شما انحرافی است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.