جمعه 27th نوامبر 2015 , ساعت: 06:11کد مطلب : 88216 نسخه قابل چاپ

هشدار شدید مولانا عبدالحمید نسبت به ناامنی در ایران

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن تاکید بر اهمیت امنیت استان سیستان‌وبلوچستان، در خصوص ایجاد هرگونه ناامنی در استان هشدار دادند و آن را «به ضرر ایران اسلامی» و «در جهت منافع استکبار جهانی و اسرائیل غاصب» دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “سنی‌آن‌لاین”، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در فرازی از سخنان‌شان در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (مؤرخه ۶ آذر ۱۳۹۴) اظهار داشت: همه ما می‌بینیم که ناامنی جهان را فراگرفته است. اما این لطف و احسان پروردگار است که در استان و کشور ما امنیت حاکم است، لذاباید شکر این نعمت را به‌جا بیاوریم.
وی  در ادامه افزود: بدخواهان و دشمنان ایران اسلامی تلاش می‌کنند تا ایران هم دچار تفرقه و تشتت و ناامنی شود. آنان به‌خاطر منافع خودشان از هر طریق ممکن می‌خواهند در کشور ناامنی ایجاد کنند. اما توجه داشته باشیم که ایجاد هرگونه ناامنی به ضرر ایران اسلامی و در راستای منافع دشمنان و مخالفان جمهوری اسلامی ایران است. استکبار جهانی و اسرائیل غاصب از اختلاف و ناامنی در ایران سود می‌برند. لذا همۀ ما باید مواظب و هوشیار باشیم که در منطقه ناامنی به‌‌وجود نیاید.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان با اشاره به برخی ناامنی‌های اخیر در استان اظهار داشتند: اخیرا گزارش‌هایی از موارد ناامنی و بمب‌گذاری در برخی نقاط استان شنیده‌ایم که این مسأله به شدت ما را نگران کرده است. ما به صراحت اعلام می‌کنیم که مردم استان به هیچ‌کس اجازۀ ناامنی در استان را نمی‌دهند.
عبدالحمید  خاطرنشان کرد: الحمدلله امروز در استان سیستان‌وبلوچستان تفاهم وجود دارد. مسئولین استانی انسان‌های مردمی و دوراندیشی هستند. تفاهم و احساس اخوت بین شیعه و سنی استان نیز از هر زمان دیگری بیشتر است. این اخوت و برادری و محبت به نفع مردم استان است که به توسعه و آبادانی و ایجاد اشتغال بیشتر در استان می‌انجامد. این امنیت و اخوت به‌هیچ وجه نباید ضربه بخورد و مختل شود.
مدیریت دارالعلوم زاهدان تاکید کرد: درخواست ما از مردم عزیز استان، اعم از علما، متنفذین، معتمدین، تحصیل‌کردگان و اقشار مختلف مردم آن است که به هیچ کسی اجازه ایجاد ناامنی در استان را ندهند. همچنین خطاب به افرادی که فریب دیگران را خورده‌‌اند می‌گوییم که ایجاد هرگونه ناامنی در استان به ضرر استان و کشور است. اگرچه مردم استان، شیعه و سنی، مشکلات و نگرانی‌هایی دارند، اما هیچکدام از مردم استان، به ایجاد ناامنی و مشکلات در استان راضی نیستند، بلکه می‌خواهند مشکلات استان، نه از راه خشونت و ناامنی، بلکه از راه‌های صحیح و قانونی مورد پیگیری قرار گیرند.
مولانا عبدالحمید در پایان افزود: امیدواریم الله تعالی امنیت استان ما را پایدار بدارد و کسی نتواند در امنیت و در بین صف واحد ما خلل ایجاد کند.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.