دوشنبه 11th فوریه 2013 , ساعت: 05:02کد مطلب : 36715 نسخه قابل چاپ
رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی محک اعلام کرد

هزینه هر آمپول درمان سرطان خون پنج میلیون تومان

بحران ارز وضعیت بیماران سرطانی کشور را وخیم کرده و این بیماران مجبور هستند برای تهیه داروهای خود هزینه های هنگفتی را متحمل شوند.

به گزارش فارس رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی محک اعلام کرد: داروهای درمان سرطان‌های خون بسیار گران است به طوری که در مرحله اول درمان این بیماران هزینه هر آمپول سرطان خون حاد ۵ میلیون تومان تمام می‌شود.

عظیم مهرور در گفت‌وگو با فارس افزود: بیماران مبتلا به سرطان خون پس از هزینه کردن ۱۰ آمپول با هزینه ۵۰ میلیون تومان وارد مرحله پیوند مغز و استخوان می‌شوند که در این مرحله نیز داروهای پیوند بسیار پرهزینه هستند.

وی ادامه داد: هزینه‌های درمان بیماران سرطانی بسیار گران است بخشی از داروها که توسط بیمه پوشش داده شده مناسب است اما برخی دیگر که بیمه آنها را پوشش نداده با افزایش نرخ ارز بسیار گران شده و تأمین آن سخت است.

رئیس بیمارستان محک گفت: به دنبال راه حلی هستیم چرا که قیمت دارو برایمان مهم نیست بلکه باید دارو وارد شود تا بیماران به خوبی درمان شوند.

مهرور با اشاره به اینکه هزینه  داروهای خط اول که حیاتی بوده تأمین می‌شود، افزود: اما داروهای خط دوم که بسیار پرهزینه هستند به سختی تأمین شده و نمی‌دانیم آنها را از کجا بخریم و چگونه وارد کنیم.

رئیس بیمارستان محک از دریافت مجوز جدیدی از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با این مجوز شرکت‌های مورد تأیید دارو در خارج از کشور که وزارت بهداشت آنها را در واردات دارو قبول دارد دریافت کرده‌ایم تا با هماهنگی وزارت بهداشت داروهای مورد نیاز وارد کشور شود تا از این طریق مشکل تأمین دارو برطرف شود.

وی افزود: زمانی که بیمارستانی ساخته می‌شود هر سال هزینه‌های آن افزایش می‌یابد و این در حالی است که بیمارستان‌های فوق تخصصی خون و سرطان اطفال درآمدزا نبوده و داروهای گران و هزینه‌های بالایی نسبت به سایر بیمارستان‌ها دارند.

مهرور گفت: با این وجود با کمک و مساعدت وزارت بهداشت و مؤسسه‌های خیریه بیمارستان محک به کار خود ادامه داده هرچند که گاهی پول و اعتبارات موجود است اما نمی‌توانیم دارو وارد کنیم و گاهی نیز دارو موجود است و آن را نمی‌توانیم تأمین کنیم.

رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی محک در مورد کمبود داروهایی این بیمارستان گفت: در همه زمینه‌های درمانی با کمبود دارو مواجه‌ایم گاهی حتی ساده‌ترین داروها در یک برهه زمانی کوتاه ممکن است نداشته باشیم اما با وجود این کمبودها کارمان را به پیش برده‌ایم.

مهرور ادامه داد:‌ تهیه، کنترل و جمع‌آوری دارو بسیار سخت است اما امیدواریم تا پایان سال از طریق مجوزی که وزارت بهداشت داده است مشکلات را برطرف کنیم.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.