شنبه 19th ژانویه 2013 , ساعت: 05:01کد مطلب : 34692 نسخه قابل چاپ
تصمیم دولت برای افزایش حامل های انرژی

هر لیتر بزنین ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان

سایت تسنیم از تصمیم دولت برای افزایش حامل های انرژی از جمله بنزین خبر داد.

بر اساس جزئیات یکی از سناریوهای پیشنهادی قیمت ۹ حامل انرژی در فاز دوم هدفمندی که در دولت مطرح است ولی هنوز نهایی نشده، قیمت بنزین ۲۲۰۰ ، گازوئیل ۱۹۲۰، گاز طبیعی ۷۴۶ و برق ۲۵۸ تومان می‌شود.

به گزارش  تسنیم ، فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در دولت در حال بررسی نهایی است و قیمت جدید حاملهای انرژی نیز در حال نهایی شدن است، در این حال خبرگزاری تسنیم به جزئیات اطلاعات قیمت ۹ حامل انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها که به عنوان یکی از سناریو‌های پیشنهادی در حال بررسی است، دست یافت که در صورت تصویب نهایی در دولت، باید در مجلس شورای اسلامی نیز تصویب شود.

بر اساس این سناریوی پیشنهادی که هنوز نهایی نشده است، قیمت بنزین از ۴۰۰ تومان فعلی به ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان افزایش می‌یابد و قیمت گازوئیل که در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها ۱۵۰ (نیمه یارانه‌ای) و ۳۵۰ (آزاد) بوده، در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ۱۹۲۰ تومان پیشنهاد شده است.

گزارش خبرنگار تسنیم حاکی است: در صورت تصویب نهایی این سناریو در دولت و مجلس، قیمت نفت کوره از لیتری ۲۰۰ تومان در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها به لیتری ۱۳۸۰ تومان و قیمت نفت سفید از لیتری ۱۰۰ تومان در فاز اول هدفمندی به ۲۰۰۰ تومان در فاز دوم افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت سی‌ان‌جی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هر مترمکعب ۱۵۰۰ تومان، قیمت گاز مایع لیتری ۷۱۵ تومان و قیمت گاز طبیعی نیز هر مترمکعب ۷۴۶ تومان پیشنهاد شد که البته هنوز در دولت نهایی نشده و در صورت تصویب نهایی در دولت باید در مجلس نیز تصویب شود.

قیمت سی‌ان‌جی، گاز مایع خانگی، گاز مایع خودرو و گاز طبیعی در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها به‌ترتیب ۳۰۰، ۱۰۰، ۳۰۰ و ۷۰ تومان بوده است.

در این سناریوی پیشنهادی قیمت برق از ۴۵ تومان در فاز اول به ۲۵۸ تومان در هر کیلووات ساعت در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها پیشنهاد شده و قیمت آب نیز از مترمکعبی ۲۸۳ تومان در فاز اول به ۷۵۰ تومان در فاز دوم افزایش خواهد یافت.

در این سناریوی پیشنهادی در دولت، نرخ تورم حاصل از این افزایش قیمتها در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها حداکثر ۲۶ درصد برآورد شده است.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم ، جدول قیمت حاملهای انرژی در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها و قیمت‌های پیشنهادی در این سناریوی مطرح در فاز دوم هدفمندی به‌همراه میزان افزایش قیمت‌ها به‌شرح زیر است. (قیمت‌ها به تومان است)


حوزه :
  1. حماد

    انشاء الله اجرا میشود و میرسیم به قله اوج ، اگر عمامه از سر نیافتد هنگام نگاه به اوجی که رسانده ایم .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.