یکشنبه 29th جولای 2012 , ساعت: 04:07کد مطلب : 18034 نسخه قابل چاپ
روایت حسین کروبی از دیدار با سید محمد خاتمی

هدف اصلی خاتمی آزادی زندانیان سیاسی است/ تاکید بر نظر کروبی و موسوی در مورد انتخابات ریاست جمهوری

حسین کروبی فرزند مهدی  کروبی یکی از رهبران جنبش سبز ایران در صفحه فیس بوک خود ضمن اشاره به دیدار خود با سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران تاکید کرددغدغه آقای خاتمی  آزادی زندانیان سیاسی و رفع حبس آقایان کروبی و موسوی است.

فرزندارشد مهدی کروبی در ادامه به گفت و گوهای خود با خاتمی در مورد اتاق فکر اصلاح طلبان و پیشنهاد عبدالله نوری اشاره کرده و تصریح کرده رئیس جمهور سابق ایران بر اخذ نظرات کروبی و موسوی برای ورود یا عدم ورود به انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است.

متن کامل نوشته حسین کروبی به شرح زیر است:

هفته پیش فرصتی دست داد که با آقای خاتمی دیداری داشته باشم. این دیدار در دفتر آقای خاتمی انجام شد و درباره ی اوضاع کشور، انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و پیشنهاد آقای عبد الله نوری برای تاسیس اتاق فکر اصلاح طلبان، صحبت کردیم.

اول از همه آقای خاتمی سلام گرمی به آقای کروبی رساند و گفت که آرزوی اصلی اش آزادی همه زندانیان سیاسی به خصوص آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد است. آقای خاتمی می گفت که نشانه هایی از تحقق این آرزو را می بیند که امیدوار است درست باشد.

بعد از آن به مساله انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اشاره کردند و گفتند با توجه به فشارهای اقتصادی و سیاسی که به کشور و ملت در جریان تحریم ها و گرانی ها وارد شده است، فکر می کند که فقط با برگزاری یک انتخابات آزاد است که می توان ایران را از بحران خارج کرد. آقای خاتمی البته تاکید داشت که دغدغه ی اصلی او آزادی زندانیان سیاسی و رفع حبس آقایان کروبی و موسوی است و نه انتخابات ریاست جمهوری! و تنها در موقعیتی که این آزادی ها تامین شده باشد می توان در باره ی ورود به انتخابات ریاست جمهوری بحث و گفتگو کرد. ایشان تاکید کرد که تا کنون از نامزدی هیچ فردی در انتخابات ریاست جمهوری به طور مشخص و مصداقی حمایت نکرده است و مصداق و نحوه نامزدی اصلاح طلبان باید موکول به اجماع اصلاح طلبان باشد.

همچنین آقای خاتمی به طرح اتاق فکر اصلاح طلبان اشاره کرد و گفت من با اصل این کار و پیشنهاد آقای نوری موافق هستم اما چگونگی آن را باید صاحب نظران اصلاح طلب تعیین کنند و باید درباره همین موضوع اتاق فکر و نیز مساله انتخابات که آیا صحیح است وارد صحنه انتخابات شد، یا نه، و در صورت شرکت چطور وارد شد، باید نطرات آقایان کروبی و موسوی را حتما مورد لحاظ قرار داد.

 


حوزه :
برچسب ها :
 1. ناظر

  ما هم امیدواریم این نشانه ها درست باشد . چون در حسن نیت آقای خاتمی شکی نیست ، اما حسن نیت طرف مقابل هم شرط است .

  • ali

   در حسن نیت اقای خاتمی شک نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
   اکثر اصلاح طلب ها قدرت طلب و هدفشون به جای ازادی و سر بلندی ایران حفظ نظام . چطور همچین ادمهایی در حسن نیت شان شک نیست . اگر کسی هدفی جز ازادی و سربلندی مردم و ایران,و دموکراسی داشته باشه به نیتش باید شک کرد . همین اصلاح طلب ها اگر بجای فکر به نطام به مردم فکر میکردند و انرژی مردم رو با … بازی نمیگرفتند الان ایران عزیز در این وضعیت نبود .

 2. رضا

  اقای لطفا از طرف جنبش ضد خشونت سبز سخن نگوید شما و برادرتان خیلی شتاب برگشت به قدرت دارید انتخابات و شرکت در ان زمانی مصداق دارد که اقای موسوی و کروبی ازاد -همه زندانیان سیاسی ازاد -تمامی احزاب سیاسی ازادی فعالیت داشته باشد-تمامی روزنامها ازاد-فعالیت سیاسی وبرای همه ازاد-تمامی دانشجویان دربند به کلاسهای درس برگردند-و قاتلین شهدای سبز به نحو عادلانه محاکمه شوند ووووووووووووو

 3. من می پذیرم که تاکید اخیر آقای سید محمد خاتمی به بیانیه ۱۷ میرحسین موسوی و صحبت های ایشان جواب درد نامه ای است که در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ خطاب به ایشان نوشته و منتشر شد.
  «درد نامه ای به آقای خاتمی که با تمام وجود، دوستشان داریم.»
  http://iranabadec.blogspot.com/2012/05/blog-post_20.html
  بر این قرار، شکرگذار و سپاس گذارم و امید دارم به اینکه :
  همان خواهد شد که باید بشود.

 4. ناشناس

  اینجوری میشه لااقل برای خواسته هامون اعتراض کنیم آزادی اعتراض کلی حرفه. همه راهها که بسته شده. خامنه ای و احمد ی نژاد و لاریجانی و مکارم شیرازی و نوری همدانی و خیلی … باید برن زندان. دیگه از امثال خمینی خسته شدیم.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.