پنج‌شنبه 11th اکتبر 2012 , ساعت: 10:10کد مطلب : 26166 نسخه قابل چاپ
دکتر حبیب الله پیمان در مراسم سومین روز درگذشت همسر آقای شاه حسینی:

نیم قرن مبارزه آقای شاه حسینی به پشتوانه همسرشان بوده است

مراسم سومین روز درگذشت همسر آقای شاه حسینی روز گذشته با حضورانبوه دوستان ویاران ایشان و شخصیت های ملی و مذهبی از جریانات مختلف سیاسی در مسجد حجت بن الحسن برگزار شد.

به گزارش سایت ملی – مذهبی آقای دکتر حبیب الله پیمان دراین مراسم سخنرانی کوتاهی ایراد کرد. ایشان در ابتدا به عرض تسلیت به خانواده آقای شاه حسینی پرداخت و سپس عنوان ساخت:

فرق است بین عمل حسنه و عمل صالح . زمانی است که انسان به فرد مستمندی کمک می کند که این عمل حسنه است اما زمانی هم انسان به دنبال رهایی انسانها، در راه استقلال و آزادی قدم بر می دارد که این عمل صالح است.

دکتر پیمان که خود یکی از مبارزان دیرپای ملی – مذهبی است در ادامه افزود: آقای شاه حسینی که بیش از نیم قرن در راه آزادی و عدالت مبارزه کرده است از انسان های والا و ارزشمند این جامعه است . ایشان  یک الگو است که دارای تجربه های تاریخی می باشند و از دوران ملی شدن صنعت نفت و بعد ازآن هم برای استقلال و آزادی ایران مبارز کرده اند . اما همه این ها بخاطر داشتن همسری است که در عین استقلال فکری همراه و پشتیبان ایشان بوده اند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام فقیهی سخنرانی نمود. ایشان هم سیر تکامل انسان را در تفکر و اندیشه غرب و نیز قرآن و مکتب اسلام مورد بررسی قرار داد و افزود: سیر تکامل انسان وابسته به وراثت، تاریخ و قدرت است و هر اندیشمندی از یک زاویه به این موضوع نگاه کرده است. راسل وراثت را ، هگل  تاریخ و روسو قدرت را عامل تکامل انسان دانسته اند.

وی در ادامه ضمن اصل دانستن خانواده در رشد تفکر فرد افزود: اصالت داشتن افراد باعث استقلال آنها می شود.

وی با بیان اینکه آزادی بیان در اندیشه اسلامی اصل است افزود: شیطان به یحیی گفت می خواهم نصیحتت کنم و او قبول نکرد و گفت تو پدر من و آدم را گمراه کردی. ندا آمد که ای یحیی چرا سخن او را گوش نمی کنی ، حرفش را گوش کن و اگر قبول نداشتی رد کن (اجازه حرف زدن و ابراز نظر را از کسی نگیر ). شیطا ن می گوید: حرص و حریص بودن آدم باعث گمراهیش شد و گرنه خدا گفته بود به درخت نزدیک نشو اما حرص او به جاودانگی باعث شد که گمرا شود. من هم یک نظر داشتم و او می توانست رد کند.

لذا جامعه ای که در آن ابراز نظر و آزادی بیان وجود داشته باشد به استقلال نیز می رسد و رشد می کند و در آن محیط نیز انسان هم تکامل می یابند.

این مراسم با تسلیت گویی انبوه شخصیت های سیاسی و ملی و مذهبی حاضر به آقای شاه حسینی به پایان رسید.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.