یکشنبه 22nd فوریه 2015 , ساعت: 10:02کد مطلب : 74507 نسخه قابل چاپ

نیروهای ترکیه با عبور از کوبانی وارد سوریه شدند

بنا به گزارش ها، نیروهای نظامی ترکیه با عبور از شهر کوبانی وارد خاک سوریه شده اند تا از آرامگاه بنیانگذار امپراتوری عثمانی در این منطقه حفاظت کنند.

به گزارش بی بی سی آرامگاه سلیمان شاه که از او به عنوان بنیانگذار سلسله عثمانی یاد می‌شود در محلی تاریخی قرار دارد که بخشی از خاک ترکیه و محصور در اراضی سوریه است.

خبرگزاری ها به نقل از منابع محلی گزارش داده اند که کاروانی از نیروهای نظامی ترکیه شامل نفربرهای زرهی برای حفاظت از این آرامگاه، از شهر کوبانی در خاک سوریه عبور کرده اند.

شبه‌نظامیان کرد سوریه ماه قبل توانستند شهر کوبانی را از دست نیروهای گروه داعش پس بگیرند.

منابع محلی گفته اند ورود نیروهای ترکیه به منطقه با هماهنگی کردها صورت گرفته است.

شهر مرزی کوبانی در شمال سوریه در ۳۵ کیلومتری آرامگاه سلیمان شاه و نزدیکی رود فرات قرار دارد.

بنا به روایت‌های تاریخی، سلیمان شاه پدربزرگ عثمان اول، بنیانگذار امپراتوری عثمانی، در این محل و در رود فرات غرق شده است.

محلی که آرامگاه سلیمان شاه در آن قرار دارد بنا به توافقی که در سال ۱۹۲۱ بین ترکیه و فرانسه به امضا رسید بخشی از خاک ترکیه محسوب می‌شود و همواره گروهی از سربازان این کشور از آن نگهداری می‌کنند.

بنا به گزارش ها کاروان نظامی که اخیرا ارتش ترکیه به این محل فرستاده، مجهزتر است و سلاح‌های سنگین به همراه دارد.

از زمان خروج شبه‌نظامیان داعش از کوبانی، نیروهای کرد متشکل از “یگان‌های مدافع خلق” و دیگر گروه‌های نظامی پیشمرگه کنترل شماری از روستاهای مجاور را در دست گرفته اند.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.