سه‌شنبه 15th می 2012 , ساعت: 10:05کد مطلب : 9276 نسخه قابل چاپ
صدای دانشجویان در بند باشیم:

نوام چامسکی خواهان آزادی دانشجویان زندانی در ایران شد

نوام چامسکی استاد دانشگاه ام‌ای‌آتی و روشنفکر برجسته حوزه عمومی، با ارسال پیامی حمایت خود را از کمپین «صدای دانشجویان در بند باشیم» اعلام کرد. ، به گزارش سایت ملیمذهبی چامسکی در پیام خود نوشته است :

« مایلم به درخواست از حکومت ایران برای آزاد ساختن دانشجویانی که بر مبنای جرم‌های بی‌اساس منسوب به امنیتی و بدون برگزاری دادگاهی عادلانه و عمومی ، به زندان افکنده شده‌اند بپیوندم. مطمئنا زمان آن فرا رسیده است که دانشجویان را آزاد کنند و به آنها اجازه دهند به تحصیلات خود ادامه دهند و بدون دخالت و مانع فعالیت‌های سیاسی خود را پیگیری کنند و به سهم خود در جامعه در حال شکوفایی ایران و جهان صلح و آزادی که سعی و آرزوی همه ما است، مشارکت کنند

بنابر این گزارش ‎‫هم اکنون بیش از ۲۹ دانشجو در زندان هستند. بسیاری از دانشجویان نیز در انتظار اجرای حکم بوده یا با قیدوثیقه آزاد هستند. اسامی دانشجیانی که هم‌اکنون در زندان هستند‌ به ترتیب حروف الفبا عبارتند از‌: محمد احدی، حسن اسدی زیدآبادی، حامد امیدی، مجید توکلی، سعید جلالی‌فر، علی جمالی، مهدی خدایی، بابک داشاب، مجید دری، حامد روحی نژاد، روح‌اله‌ روزی‌طلب، حسین رونقی ملکی، شاهین زینعلی، روزبه سعادتی، افشین شهبازی، فرشته شیرازی، ایقان شهیدی، آرش صادقی، ابوالفضل طبرزدی، جواد علیخانی، مهرداد کرمی، مهدیه گلرو، حبیب ا…لطیفی، علی‌اکبر محمدزاده، شبنم مددزاده، علی ملیحی، ضیا نبوی، عاطفه نبوی و بهاره هدایت.

لازم به ذکر است کمپین«صدای دانشجویان در بند باشیم» در پاسخ ‌ به فراخوان اتحادیه دانشجویان دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، با حمایت شیرین عبادی، رییس کانون مدافعان حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل به همراه جمعی از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری و شبکه‌های دانشجویی و دانش‌آموختگان ایرانی راه‌اندازی شد تا بار دیگر صدای مظلومیت دانش‌جویان زندانی و محروم از تحصیل به گوش جهانیان رسانده شود و برای آزادی آنان و تضمین حقوق آکادمیک ایشان تلاشی جهانی صورت پذیرد.

اسامی حامیان اولیه این کمپین عبارتند از :

‎‫شیرین عبادی (رییس کانون مدافعان حقوق بشر) و : اتحاد برای ایران/ انجمن دانش‌جویان دموکراسی خواه دانش‌گاه جورج واشینگتن/ انجمن دانش‌جویان سبز دمکراسی‌خواه‌– جنوب کالیفرنیا/ بنیاد عبدالرحمن برومند/ پویش راه سبز دانش آموختگان و دانش‌جویان ایرانی (پرسا)/ جنبش سبز دانش‌جویی ونکوور/ دیده‌بان حقوق بشر/ راه‌سبز امید گوتنبرگ (رساگ)/ راه سبز ایرانیان مالزی (رسام)/ عفو بین‌الملل/ فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر/ فعالین سبز لندن/ کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران/ گروه دانش‌جویی سیگما، دانش‌گاه ویکتوریا، کانادا/ گروه هم‌بستگی با جنبش دموکراتیک ایران – کانادا/ مجموعه فعالان حقوق بشر


  1. حامد ( افسر جنگ نرم )

    من از مقام عظمای ولایت درخواست میکنم تا همانطور که “مطهری” تعیین کدند و امت اسلام را از سرگردانی نجات دادند “نوام چامسکی” هم تعیین کنند تا مشت محکمی باشد بر دهان این نوام چامسکی بدلی .

  2. بابک خرم دین

    خامنه ای ضحاک زمانه است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.