چهارشنبه 30th سپتامبر 2020 , ساعت: 09:09کد مطلب : 118499 نسخه قابل چاپ

نظرسنجی ها در مورد مناظره دیشب چه میگویند؟

اولین مناظره انتخاباتی دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا ساعتی پیش در آمریکا به پایان رسید. مناظره ی که به گمان بسیاری از مفسرین آمریکایی، یک مناظره بی سابقه از منظر لحن، نوع مباحث و نحوه ی مواجه دو کاندیدا با یکدیگر بوده است. به طور مثال مفسر شبکه CNN معتقد بود که حتی اگر در مورد پیروزی بایدن در این مناظره تردید وجود داشته باشد در مورد شکست ترامپ هیچ تردیدی وجود ندارد. با این حال عمده ی نظرسنجی ها بایدن را پیروز این مناظره قلمداد کردند. نتایج این نظرسنجی ها همبستگی بالای با رای پایه ی ترامپ در آمریکا دارد که بین ۳۵ تا ۴۲درصد از رای دهندگان آمریکایی به عنوان پایگاه ثابت وی از وی پشتیبانی میکنند.

نظرسنجی CNN نشان میدهد ۶۰درصد شرکت کنندگان، بایدن را پیروز این مناظره دانسته اند در حالی که صرفا ۲۸درصد پاسخ دهندگان به ترامپ به عنوان برنده ی این مناظره رای دادند. همچنین ۶۵درصد شرکت کنندگان بایدن را با صداقت تر از ترامپ میدانستند در حالی که صرفا ۲۹درصد ترامپ را بیشتر راست گو میدیدند.

نظرسنجی CNN همچنین نشان میدهد که ۶۳درصد معتقد بودند که باید برنامه ی بهتری برای مشکلات آمریکا دارد در حالی که صرفا ۳۰درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقد بودند که ترامپ داری برنامه روشنی برای حل مشکلات آمریکاست.

در نظرسنجی دیگری که توسط YouGovAmerica انجام شده، نشان میدهد که نزدیک به ۷۰درصد از افراد در این نظرسنجی از مناظره را ناراحت کننده دیده اند و۳۱درصد به آن به چشم یک تفریح نگاه کرده اند. ۸۳درصد پاسخ دهندگان لحن این مناظره را منفی و صرفا ۱۷درصد مثبت دیدند.

نظرسنجی YouGovAmerica بایدن را با ۴۸ درصد نسبت به ترامپ با ۴۱درصد، پیروز این مناظره دانسته است.

نظرسنجی دیتاپروگس بایدن را با اختلاف ۱۱ درصد برنده ی مناظره دیشب اعلام کرده است. ۵۱درصد شرکت کنندگان در این مناظره معتقدند که بایدن پیروز این مناظره بوده است در حالی که ۳۹درصد شرکت کنندگان ترامپ را پیروز این مناظره اعلام کردند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.